poniedziałek, 29 czerwca 2009

Kronika strażacka - 22.06 - 28.06.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 22.06.2009 - 28.06.2009 r.


1. 23.06.2009 Lubichowo, ul. Starogardzka - pożar w budynku mieszkalnym

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali pomieszczenie kuchenne objęte pożarem. Strefa zadymienia obejmowała pierwsze piętro. W pomieszczeniach na tej kondygnacji nie przebywały żadne osoby. Strażacy podali prąd gaśniczy w natarciu na palące się przedmioty, równocześnie strażacy wietrzyli pomieszczenia. Następnie po przygaszeniu pożaru tlące się elementy poszycia ścian i stropu zdemontowano i dogaszono.


2. 25.06.2009 Trzcińsk - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy marki Mazda
w przydrożnym rowie po "dachowaniu". Drugi pojazd marki Ford znajdował się na poboczu jezdni. Kierujący Mazdą znajdował się poza pojazdem i uskarżał się na ból prawego kolana, kierująca Fordem znajdowała się również na zewnątrz pojazdu i nie wymagała pomocy medycznej. Strażacy odłączyli akumulator w samochodzie Mazda, założyli kołnierz ortopedyczny kierowcy Mazdy i po przybyciu karetki Pogotowia Ratunkowego przekazali poszkodowanego jej obsadzie. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd załadowano na lawetę i uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni.


3. 25.06.2009 Linowiec - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po "dachowaniu" na poboczu drogi. Osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli teren działań i odłączyli zasilanie od akumulatora. Następnie samochód postawiono na kołach, a przy pomocy sorbentu i dyspergentu usunięto płyny eksploatacyjne z jezdni.

W danym okresie jednostki Straży Pożarnej wyjeżdżały:

- 17 razy do usuwania kokonów os lub szerszeni,

- 6 razy do usuwania powalonych drzew,

- 5 razy do wypompowywania wody z zalanych obiektów (piwnice, ulice).


Sporządził: mł. ogn. Karina Stankowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz