czwartek, 4 czerwca 2009

Osobowość roku 2008 na ręce Pani Reginy Kotłowskiej

Do tegorocznej edycji konkursu na osobowość roku 2008 ogłoszonego przez Wójta Gminy Smętowo Graniczne zostały zgłoszone 3 kandydatki, angażujące się w różne działania społeczne i kulturalne: pani Elżbieta Pietrasiak, pani Bożena Mirota i pani Regina Kotłowska.

Celem konkursu jest prezentowanie ludzi i postaw, które wykraczają poza przeciętność.

Kapituła konkursu w składzie: p. Anna Knuta, p. Danuta Kozłowska, oraz p. Karol Nowakowski postanowiła przyznać ten tytuł p. Reginie Kotłowskiej.

Ogłoszenie wyników miało miejsce na XXVII sesji rady Gminy Smętowo Graniczne we wtorek 2 czerwca w sali ośrodka GOKSiR. Uroczystego wręczenia nagrody laureatce i wyróżnień nominowanym dokonali Wójt Gminy Smętowo Graniczne p. Zofia Kirszenstein oraz Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Kulczyński.

Laureatka jest autorką prac o tematyce historycznej oraz monografii min. "Kościół p.w. Św. Barbary w Lalkowach w sześćsetną rocznicę konsekracji", zbiór legend z Gminy Smętowo pod tytułem Historie prawdziwe i nieprawdziwe i monografia szkoły podstawowej w Lalkowach. Pani Regina Kotłowska to również wspaniały pedagog, oddany swej pracy bezgranicznie przekazujący oddanie do historii i tradycji swoim uczniom. Sama jest inicjatorką i organizatorem konkursów np. "Kolandy Lólków Naszych". Jest autorką spektakli o tematyce Kociewskiej i Historycznej. Od 1999 roku prowadzi Izbę Muzealno-regionalną.

Jej działania we wspaniały sposób promują naszą gminę i cały region. Postawa naszej laureatki, jej cechy osobowe, zaangażowanie w pracę społeczną i zawodową stanowią wzór godny naśladowania. Pani Reginie życzymy zdrowia i sił, aby mogła zrealizować wszystkie swoje pomysły, których z pewnością jest jeszcze wiele.

Kapituła "Osobowość roku 2008"

Zdjęcia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz