sobota, 27 czerwca 2009

Starogard Gdański prowadzi w generalnej klasyfikacji Grupy A Pucharu Miast 2009

20 czerwca w Malborku spotkały się drużyny grupy A Pucharu Miast, czyli przedstawiciele Kartuz, Malborka i Starogardu Gdańskiego. Zawodnicy rywalizowali o małe i duże punkty, których suma wyłoni finalistów. Podczas ostatecznej rozgrywki 22 sierpnia 2009 roku w Elblągu spotkają się najlepsze drużyny z 4 grup turniejowych.

W Malborku turniej odbył się na Osiedlu Południe. Było to drugie spotkanie pucharowej grupy A. Po pierwszym turnieju rozgrywanym w Kartuzach punktacja przedstawiała się następująco: Starogard Gdański - 19 punktów, czyli 5 dużych punktów; Kartuzy - 17 punktów, czyli 4 duże punkty; Malbork - 9 punktów, czyli 1 punkt duży.


Podczas spotkania drużyny zdobyły kolejne punkty i w generalnej klasyfikacji wygrywa Starogard Gdański z łączną liczbą 37 punktów oraz z 9 dużymi punktami. Na drugim miejscu uplasował się Malbork, zdobywając 27 punktów, czyli 5 dużych, a zaraz za nim z 26 punktami Kartuzy, które mają 4 duże punkty.


Ostatnią szansę na zdobycie punktów oraz wyjście z grupy drużyny będą miały podczas spotkania w Starogardzie Gdańskim, które odbędzie się 4 lipca 2009 roku na stadionie im. Kazimierza Deyny na terenie OSiR. Zmagania turniejowe rozpoczną się o godzinie 16:30. Zawodnicy zmierzą się w konkurencjach: skakanka gigant, stolarze, katapulty, ryksze i koszykarska karuzela. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie KULT oraz Sekaku i Indios Bravos. Zwycięska drużyna grupy weźmie udział w finałowym starciu 22 sierpnia w Elblągu.


Oprócz atrakcji związanych ze zmaganiami drużyn, organizatorzy, agencja LIVE oraz Urząd Miasta Malborka, przygotowali szereg atrakcji dla uczestników imprezy. Publiczność mogła spróbować swoich sił w większości przygotowanych SPECJALnie na ten turniej konkurencji. Jednemu z kibiców, Danielowi Groth z Kartuz, udało się wspiąć na słup, czego nie dokonał wcześniej żaden z zawodników Pucharu Miast. Między konkurencjami można było posłuchać zespołu Balbinki, którego członkinie są laureatkami wielu festiwali i konkursów, między innymi okraszają chórkami występy małych wokalistów telewizyjnego programu Od przedszkola do Opola. Warto dodać, że zaraz po występie dziewczyny wyruszyły do Bułgarii na Międzynarodowy Konkurs Piosenki Dziecięcej Uśmiech Morza.


Podczas całej imprezy mieszkańcy Malborka, kibice drużyn (czyli najważniejszy 9 zawodnik!) oraz przybyli goście, korzystali z przygotowanej SPECJALnie na ten dzień strefy rekreacyjnej gdzie można było poskakać na trampolinie, poćwiczyć na przyrządach siłowych, dla najmłodszych przygotowano bajkowe, dmuchane zjeżdżalnie. Atrakcją która cieszyła się wielkim zainteresowaniem była możliwość skoku na linie bungee. Było wielu śmiałków, którzy zdecydowali się na skok, a dla mniej odważnych pozostało podziwianie Malborka z platformy dźwigu.

Na scenie Pucharu Miast w Malborku wystąpiły zespoły lokalne: Crude z Pasłęka, oraz West Ice z Malborka. Grupa Manchester, grająca mieszankę punka i britpopu, która w 2008 roku została zwycięzcą festiwalu Top Trendy, koncertowała przed gwiazdą malborskiego Pucharu Miast - Stachurskym, zdobywcą Słowika Publiczności podczas Festiwalu w Sopocie w 2006 roku.

Impreza Pucharu Miast w Elblągu zakończy się tradycyjnie pokazem SPECJALNYCH sztucznych ogni.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz