sobota, 27 czerwca 2009

Z Policji. Z dachu samochodu do aresztu i inne

Starogard Gd. dnia 26.06.2009r.

Starogard Gdański - z dachu samochodu do aresztu


Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego, który minionej nocy na starogardzkim rynku zniszczył zaparkowany samochód. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dzisiaj kilka minut po północy funkcjonariusze ze Starogardu zostali poinformowani przez właściciela osobowej hondy o tym, że ktoś skacze po jego samochodzie. Do zdarzenia doszło w centrum miasta na starogardzkim rynku.

W pewnej chwili siedzący w zaparkowanym samochodzie mężczyzna usłyszał jakiś hałas. Wówczas zauważył, że po jego samochodzie biega jakaś osoba skacząc z maski na dach pojazdu. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. 31-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego trafił do policyjnego aresztu. Właściciel hondy wycenił straty na kwotę tysiąca złotych.

Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Starogard Gdański - ojciec z synem zatrzymani na kradzieży kablaWczoraj policjanci z Kalisk zatrzymali ojca i syna, którzy okradli mieszkańca swojej miejscowości. Skradzione mienie miało trafić do skupu złomu. Teraz sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem do posterunku w Kaliskach zadzwonił mieszkaniec Czarnej Wody, który powiadomił o kradzieży 60 metrów kabla elektrycznego. Łącznie z jego posesji skradziono około 60 metrów aluminiowego i miedzianego przewodu elektrycznego.

Pracujący nad tą sprawą policjanci natychmiast przystąpili do działania. Już po kilku godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali dwóch sprawców tej kradzieży. Byli to mieszkańcy tej samej miejscowości - 52-latek i jego 18-letni syn. Skradziony przewód miał trafić do skupu złomu.

Podczas przeszukania piwnicy policjanci odnaleźli część pochodzącego z kradzieży kabla.

Odnalezione mienie powróciło już do swojego właściciela. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Starogard Gd. dnia 24.06.2009r.

Starogard Gdański - miał sądowy zakaz i 3 promile alkoholu

Aż 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca skody, którego wczoraj wieczorem zatrzymali policjanci ze Skarszew. Dodatkowo 61-letni mieszkaniec gminy Skarszewy kierował autem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi.


Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu.

Wczoraj wieczorem dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy skody, który w Demlinie zajechał drogę karetce pogotowia ratunkowego.

Obsługa karetki zatrzymała auto uniemożliwiając jego kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca gminy Skarszewy. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy oraz żadnych dokumentów samochodu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2010 roku.

Gdy funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości okazało się, że kierowca skody jest pijany. W jego organizmie stwierdzono 3 promile alkoholu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo niechlubnemu kierowcy grożą 3 lata za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz brak wymaganych w czasie jazdy dokumentów.


Starogard Gd. dnia 24.06.2009r.

Starogard Gdański - zatrzymani złodzieje metali kolorowychW nocy 23.06.2009r. policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn przygotowujących się do wyniesienia z budynku kradzionych łupów. Przewody elektryczne i odcięte od kranów wylewki zostały skradzione przy Al. Jana Pawła II.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci patrolujący miasto zauważyli w jednym z budynków przy Al. Jana Pawła II wyważoną kratę i wybitą w oknie szybę. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz. Przez wybite okno zajrzeli do środka. W piwnicy budynku stało dwóch mężczyzn. Na widok mundurowych zaczęli uciekać.

Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Jak się okazało 53 i 66-latek za pomocą narzędzi do cięcia metalu obcinali miedziane przewody elektryczne oraz odcinali wylewki z kranów przygotowując je sobie do wyniesienia. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy

KPP Starogard Gd.

st. sierż. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz