czwartek, 18 czerwca 2009

Puchar Miast. Sława, kult i pieniądze dla miasta

We wtorek, 19 maja 2009 roku, w Elbląskim Browarze odbyła się konferencja inaugurująca zmagania o Puchar Miast - rozgrywki miast północnej Polski, w których bierze udział także Starogard Gdański. Od 23 maja do 22 sierpnia w 12 miastach Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur odbędą się turnieje, w których udział wezmą reprezentujące miasta drużyny walcząc w widowiskowych konkurencjach. Puchar Miast w Starogardzie 4 lipca!Przez kolejnych dwanaście tygodni spotykają się drużyny rywalizujące ze sobą w 15 SPECJALnych, widowiskowych konkurencjach. Zawodnicy mierzą się m.in. w walce na ruchomej kładce, wyścigu w "zorbach" (ogromnych gumowych kulach), czy skokach przez gigantyczną skakankę.

Starogardzki proporzec już w mieście
Podczas uroczystej inauguracji, która miała miejsce w Browarze produkującym markę SPECJAL obecni byli reprezentanci miast uczestniczących w Pucharze. Burmistrzowie oraz członkowie drużyn turniejowych odebrali z rąk przedstawicieli Browaru i Grupy Żywiec proporce turniejowe. Będą one zaznaczać obecność poszczególnych miast podczas turniejów. Stałym elementem imprez będzie również oficjalnie zapalony podczas konferencji symboliczny Znicz Pucharowy.
Uroczyste przekazanie proporca Pucharu Miast drużynie starogardzkiej odbyło się w czwartek 21 maja 2009 roku o godzinie 20:00 w hali OSiR podczas planowago treningu.
Starogardzka drużyna siłaczy
Drużyny Pucharu Miast, wyłonione podczas castingów, wystartowały w czterech grupach turniejowych:
Grupa A: Kartuzy, Malbork, Starogard Gdański
Grupa B: Świcie, Brodnica, Iława
Grupa C: Lębork, Bytów, Wejherowo
Grupa D: Mrągowo, Bartoszyce, Ostróda
Turnieje Pucharu Miast odbywają się w następujących terminach:

I. 23.05.2009 Kartuzy
II. 30.05.2009 Świecie
III. 06.06.2009 Lębork
IV. 13.06.2009 Mrągowo
V. 20.06.2009 Malbork
VI. 27.06.2009 Brodnica
VII. 04.07.2009 Starogard Gd
VIII. 12.07.2009 Bytów
IX. 18.07.2009 Bartoszyce
X. 25.07.2009 Wejherowo
XI. 01.08.2009 Iława
XII. 08.08.2009 Ostróda

Walka o mistrzostwo w Elblągu
Drużyna Miasta Starogard Gdański wystartuje nie tylko podczas turnieju 4 lipca 2009 roku, rozgrywanego jako drugi dzień Dni Starogardu, ale również na imprezach wyjazdowych u swoich grupowych rywali. Najlepsza spośród trzech drużyn, a Starogard na razie okazał się najlepszy w grupie, spotka się w finale ze zwycięzcami trzech pozostałych grup eliminacyjnych. Wielki finał odbędzie się w Elblągu 22 sierpnia 2009 roku. Zwycięska Drużyna otrzyma nagrodę dla swojego miasta w kwocie 100 tysięcy złotych przeznaczoną na wskazaną inwestycję.
- Puchar Miast to wydarzenie, które oprócz zapewnienia doskonałej zabawy, buduje w ludziach poczucie dumy i odpowiedzialności za swoje miasto. Dlatego też wszystkie nagrody, o które walczą reprezentanci miast, przeznaczone są na bardzo konkretne wydatki, o których finalnie mają zdecydować mieszkańcy tych miast." - mówi Jacek Łapieniecki brand manager marki Specjal.


Duże pieniądze i kult
Nagrody za I miejsce - 100 000,00 zł.,II miejsce - 30 000,00 zł.,III miejsce - 10 000,00 zł , w które walczą zawodnicy to pieniądze dla miasta. Środki te zostaną przeznaczone na sfinansowane szczególne potrzeby mieszkańców miast, które dostaną się do finału Pucharu. Poprzez głosowanie, za pośrednictwem strony internetowej www.specjal.pl oraz kuponów, dystrybuowanych wśród mieszkańców. Mieszkańcy będą mogli zadecydować, na co zostanie przeznaczona nagroda. Każdy będzie mógł oddać głos na jedną ze wskazanych przez jego miasto inwestycji. Sponsor Pucharu Miast sfinansuje tę, która uzyska najwięcej głosów.

Ideą Pucharu Miast jest połączenie zmagań przedstawicieli miast z atmosferą pikniku i dobrej zabawy. Dlatego oprócz części turniejowej w programie każdej imprezy przewidziano występy gwiazd polskiej estrady takich jak m. in.: Kayah, Stachursky, Kult, Perfect, Doda, Kora, Patrycja Markowska oraz mnóstwo innych SPECJALnych atrakcji dla mieszkańców regionu.
Podczas Pucharu Miast w Starogardzie Gdańskim wystąpią m.in. SEKAKU, Indios Bravos oraz KULT.
Decydujące starcie w Starogardzie
Zmagania pucharowe w Starogardzie Gdańskim rozpoczną się o godzinie 16:30 dnia 4 lipca 2009 roku na płycie głównej stadionu im. Kazimierza Deyny. Będzie to trzecie, rozstrzygające, ostatnie starcie. Widowiskowe konkurencje sportowe przeplatane pokazami potrwają do godziny 19:00. Po 19:00 rozpoczną się koncerty, w których finale zaplanowano pokaz sztucznych ogni. Do dyspozycji starogardzian będą również liczne stoiska oraz strefa gastronomiczna.

Miasto Starogard Gdański reprezentuje drużyna w składzie:

Artur Kruzicki
Marcin Lemke
Tomasz Czapiewski
Marek Żuk
Andrzej Boużyk
Janusz Konkel
Ryszard Kwaśniewski
Wojciech Mokwa
Druga potyczka tuż tuż
W sobotę 20 czerwca 2009 roku w Malborku odbędzie się Puchar Miast - potyczka drużyn grupy A: Starogard Gdański - Kartuzy - Malbork.
Drużyna naszego miasta będzie rywalizować w konkurencjach: Strażacy, Gladiatorzy, Przeprawa, Kierowcy oraz Zorba.
Zmagania odbędą się na Osiedlu Południe na terenie w pobliżu skrzyżowania ulic Konopnickiej, Michałowskiego i Kotarbińskiego.

Zapraszamy na godzinę 16:30. Na zakończenie rozgrywek sportowych wystąpią zespoły West Ice, MANCHESTER www.manchester.art.pl i STACHURSKY www.stachursky.pl całość wydarzeń zakończy pokaz sztucznych ogni.
Dla kibiców przewidziano wiele atrakcji, również w formie konkurencji, a od 15:00 do 24:00 czynna jest strefa rekreacyjna i gastronomiczna na terenie rozgrywek.

Drużyna Starogard Gdański wywalczyła zwycięstwo podczas starcia w Kartuzach i do kolejnych zmagań przystępuje z 19 punktami. Suma punktów wszystkich trzech potyczek zadecyduje o tym, która z drużyn wyjdzie z grupy i będzie, podczas finału 22 sierpnia 2009 roku w Elblągu, walczyć o nagrodę dla swojego miasta.
Dotychczas punktacja zwycięskich drużyn wygląda następująco: Grupa A Starogard Gdański 19 pkt.; Grupa B Iława 21 pkt.; grupa C Bytów 19 pkt.; grupa D Mrągowo 21 pkt.

Na każde ze spotkań pucharowych wraz z drużyną ruszają jej kibice zorganizowaną grupą jadąc autokarem.

więcej informacji: www.specjal.pl
www.starogard.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz