sobota, 20 czerwca 2009

KAMIONKA. FESTYN RODZINNY NA SPORTOWO

KARTKA Z MAJOWEJ IMPREZY

Maj jest miesiącem obfitującym w różnorakie imprezy plenerowe. Skłania do tego wytęskniona przez wszystkich słoneczna pogoda i piękna sceneria bujnej wiosennej roślinności. Szczególnie miło, gdy na organizowane festyny przybywają całe rodziny, by wspólnie radośnie spędzić czas wolny od pracy i nauki.Tego typu imprezy nie mogło zabraknąć w maju również w Kamionce, dlatego w niedzielę 24 maja 2009 roku na terenie Publicznej Szkoły Podstawowe, już po raz trzeci odbył się "Festyn Rodzinny na Sportowo". Organizatorami tej imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy "GAUDIUM" działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce, Sołectwo Kamionka, GOKSiR Smętowo Gr. i Parafialny Uczniowski Klub Sportowy "BONUM". Impreza miała na celu popularyzację sportu i rekreacji wśród mieszkańców gminy Smętowo Graniczne i okolic, a w szczególności wsi Kamionka.

Była to impreza skierowana dla wszystkich, a szczególnie dla rodzin pragnących popróbować swoich sił w różnorakich konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Każdy mógł tego dnia znaleźć dla siebie coś interesującego i nawet pogoda stanęła na wysokości zadania, obdarowując uczestników pięknym słońcem.

Uroczystego otwarcia Festynu Rodzinnego dokonali organizatorzy w osobach:
p. Teresa Surma - dyr. szkoły w Kamionce, p. Urszula Drost - prezes UKS "GAUDIUM"
i ks. proboszcz Andrzej Taliński. Swoją obecnością imprezę zaszczycił p. Karol Nowakowski - dyrektor GOKSiR w Smętowie Gr.Goście festynu.

Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji. Część artystyczną rozpoczął barwny występ Zespołu wokalno - tanecznego KAMYCZEK działającego przy PSP w Kamionce.

W ramach festynu odbył się GMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ,
w którym spróbowała swoich sił młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród śpiewających uczestników festiwalu w kategorii zespół udział wzięli: zespół ze Szkoły Podstawowej w Rychławie, zespoły FLORENTER i CENTENUM działające przy Parafii w Kamionce, Zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lalkowach, Sekcja Gitarowa GRYF działająca przy GOKSiR w Smętowie Gr. i Zespół taneczno - wokalny KAMYCZEK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionce, a w kategorii solista śpiewały i grały dziewczęta ze szkół w Rychławie i Kamionce.Turniej rodzinny. Rzut ringo.Zespół GRYF z GOKSiR Smętowo Gr.

Jury w składzie: p. Teresa Surma, p. Maria Koniarska, p. Marzena Partyka i p. Krzysztof Filc miało sporo pracy w ocenianiu uczestników festiwalu. Wzięto pod uwagę znajomość tekstu, muzyczną interpretację piosenek, oryginalność, prezentację na scenie i wyłoniono zwycięzców.

W kategorii solistów :
I miejsce - Kamila Braun - PSP Kamionka;
II miejsce - Adrianna Muszyńska - PSP Kamionka;
III miejsce - Julita Szczygieł - SP Rychława;

w kategorii zespoły:
I miejsce - Sekcja Gitarowa GRYF działająca przy GOKSiR Smętowo Gr.
II miejsce - Zespół wokalno - taneczny KAMYCZEK z PSP Kamionka;
III miejsce - Zespół FLORENTER działający przy Parafii Kamionka:
Wyróżnienia : Zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lalkowach, Zespół CENTENUM działający przy Parafii Kamionka i Zespół ze Szkoły Podstawowej w Rychławie.

Zwycięzcy festiwalu zostali nagrodzeni cennymi nagrodami ufundowanymi przez GOKSiR Smętowo Gr.
i Sołectwo Kamionka.

Festiwal zakończył występ Tanecznej Grupy Młodzieżowej RESPEKT działającej przy UKS "GAUDIUM".

Każdego roku wiele radości sprawia uczestnikom festynu turniej rodzinny przygotowany i prowadzony przez ks. A. Talińskiego, w którym biorą udział 3-osobowe drużyny rodzinne rywalizujące między sobą
w konkurencjach rekreacyjno - sportowych takich jak:
- bieg z woreczkiem;
- bieg na szczotce;
- bieg przez szarfy;
- bieg przez hula-hop;
- toczenie opon;
- rzut ringo na trzonek;
- rzut woreczkiem;
- bieg z piłką na patelni.

Wśród rywalizujących ze sobą drużyn najlepszymi, w tym roku, okazały się rodziny: Zwolińskich
z Rynkówki, Wołczaków z Kamionki i Bojanowskich z Rynkówki.
Wszystkie drużyny uczestniczące w konkurencjach rekreacyjno - sportowych otrzymały praktyczne nagrody rzeczowe.

Stałym punktem sportowych zmagań podczas Festynu jest turniej siatkarski. W tym roku rywalizowały ze sobą drużyny mieszane: Uczniowie kontra Rodzice. Chociaż
w rezultacie wygrała drużyna Rodziców przed 2 drużynami Uczniów, to kibice byli pod dużym wrażeniem gry uczniów PSP w Kamionce. Drużyny otrzymały w nagrodę dyplomy
i piłki. Pięknym gestem było przekazanie tych nagród, przez kapitanów drużyn, szkole.Zwycięzcy turnieju rodzinnego.

W czasie Festynu zorganizowano loterię fantową z ciekawymi nagrodami ufundowanymi przez ludzi o otwartych sercach. Dochód z loterii przeznaczono na naprawę ogrodzenia szkolnego.
W takim miejscu, jak Festyn w Kamionce, nie mogło także zabraknąć stoiska,
ze wspaniałymi ciastami, kawą i herbatą, przygotowanego i prowadzonego przez panie z Rady Szkoły. Dużym powodzeniem cieszyły się wyśmienite wypieki rodziców.

Kolejny punkt gastronomiczny, prowadzony osobiście przez panią Alicję Małkowską - sołtys wsi Kamionka, która serwowała kiełbaski z grilla, a członkowie Stowarzyszenia św. Brata Alberta ze Smętowa częstowali chętnych pyszną grochówką. Festyn był imprezą bardzo udaną. Każdy z przybyłych gości znalazł dla siebie coś atrakcyjnego.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: p. Tomaszowi Surma - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "RARYTAS" ze Smętowa, p. Januszowi Moczyńskiemu - Piekarnia Smętowo, Stowarzyszeniu św. Brata Alberta ze Smętowa, p. Małgorzacie i Tadeuszowi Włodarczak IGLOTEX
ze Skórcza i p. Ewie i Grzegorzowi Surma - Sklep Spożywczy z Kamionki za okazaną pomoc i wsparcie.
Urszula Drost
Jolanta Kaszubowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz