poniedziałek, 15 czerwca 2009

Straż Pożarna - Zdarzenia 8.06-14.06.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 08.06.2009.- 14.06.2009.11.06.2009.- Starogard Gd. ul. Skarszewska- wypadek drogowy.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy pojazdy po kolizji, dwa na pasie jezdni jeden na poboczu. Osoby poszkodowane były opatrywane przez obsadę Karetki Pogotowia, następnie osoby te były zabrane do szpitala Na miejscu przebywała również Policja która kierowała ruchem drogowym. Polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ,odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach ,oraz zakręceniu dopływu gazu w jednym z pojazdów .Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazdy usunięto na pobocze jezdni a jezdnie uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.


11.06.2009.- Starogard Gd ul. Kochanki - wypadek drogowy


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód terenowy przewrócony na boku. Poruszające się dwie osoby pojazdem przebywały poza pojazdem. Jedna z osób krwawiła z głowy. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Opatrzono głowę osoby poszkodowanej i przekazano ją obsadzie karetki pogotowia. Dalsze działania straży polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia dla ułatwienia czynności dochodzeniowych Policji oraz postawieniu pojazdu na koła i załadowaniu na lawetę Pomocy Drogowej.


11.06.2009.- Skarszewy ul. Chojnicka 6- pożar


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się licznik pomiaru energii wraz z przyłączem kablowym oraz część drewnianego stropu nad licznikiem. Zabezpieczono teren działań, po odłączeniu prądu przez Zakład Energetyczny podano jeden prąd wody w natarciu na źródło ognia. Po zlokalizowaniu zerwano się tlące deski ze stropu celem dogaszenia .Pożar ugaszono. Przewietrzono strych budynku ,oraz sprawdzono przyległy strych sąsiedniego budynku. Pożar ugaszono, pomieszczenia przewietrzono i oddymiono.


12.06.2009 Jabłowo droga woj.222-wypadek drogowy


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa uszkodzone pojazdy , które znajdowały się na środku jezdni. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza uszkodzonymi pojazdami, zajmowała się nimi obsada Karetki Pogotowia. Policja była na miejscu zdarzenie i kierowała ruchem. Zabezpieczono teren działań. Odłączono zasilanie akumulatorowe w uszkodzonych pojazdach. Karetka Pogotowia zabrała osoby biorące udział w zdarzeniu na obserwację do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji uszkodzone pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej. Odcinek jezdni uprzątnięto z zabrudzeń powypadkowych.

5. 14.06.2009 Bolesławowo droga woj. 224 - wypadek drogowy


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu bocznym w wyniku którego Honda Civic uderzyła w drzewo ,ratownicy OSP udzielali pomocy poszkodowanej poprzez unieruchomienie podejrzenia urazu kręgosłupa na desce ortopedycznej. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przekazali poszkodowaną przybyłym na miejsce służbom medycznym. Po czynnościach dochodzeniowych Policji samochody ustawiono na poboczu jezdni następnie jezdnię posprzątano.Ponadto jednostki Straży Pożarnej wyjeżdżały 20 razy do zdarzeń związanych z obfitymi opadami deszczu (zalania dróg, piwnic),oraz 5 razy do powalonych i połamanych drzew .


sporządził: asp.sztab. Jacek Dudek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz