piątek, 5 czerwca 2009

Uśmiech dziecka w Smętowie

Święto "Dzień Dziecka" zostało zainicjowane przez Światową Federację Kobiet Demokratycznych już 55 lat temu, jako dzień ochrony dzieci przed krzywdą, wojną i głodem. Głównie znane jest w krajach bałtyckich.

"Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka na sportowo" przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Gr. i Sołtysa Smętowa Granicznego p. Elżbiety Motykowskiej odbył się 30 maja na terenie ośrodka. Po raz kolejny współpraca zaowocowała wspaniałymi atrakcjami dla wszystkich uczestników zabawy. Piknik rozpoczęli kolarze, którzy wyruszyli na smętowskie ulice pokonując 3,5 kilometrową trasę w II wyścigu rowerowym "Smętowska Ziemia". Maluchy miały do pokonania dystans 400m na terenie GOKSiR. A oto wyniki wyścigu:

Kat. do 6 lat: 1 - Weronika Jarzębska Smętowo Gr., 1 - Kacper Wyrwicki Smętowo Gr.

Kat. 7 - 11 lat: 1- Jakub Wyrwicki Smętowo Gr., 2 - Jan Piernicki Kulmaga,
3 - Marcin Went Smętowo Gr.

Kat. 12 - 15 lat: 1 - Adrian Gełdon Smętowo Gr., 2 - Oskar Piekarczyk Smętowo Gr., 3 - Paweł Kowalkowski Smarżewo; 1 - Karolina Jarzębska Smętowo Gr.,

Kat. pow. 16 lat: 1 - Stanisław Labon Kościelna Jania, 2 - Damian Barabaś; 1 - Milena Szczypior Smętówko.

Wszyscy z niecierpliwieniem oczekiwali występu zespołu tanecznego ERA DANCE, którego członkowie wykonują coraz to ciekawsze układy. Po nich zaprezentowała się młodzież gimnazjalna, która również prowadzona przez p. Monikę Apostołowicz otrzymała gromkie brawa z widowni. Na scenie amfiteatru zagościła także para taneczna Maria i Mariusz Kwarcińscy, utalentowane rodzeństwo z Barłożna, którzy, na co dzień uczą się tańców towarzyskich i latynoskich w Miejskim Domu Kultury w Skórczu.

Podczas pikniku przeprowadzono mnóstwo konkursów i zabaw sprawnościowych: były wyścigi na dmuchanych piłkach między pachołkami, zawody w dmuchaniu balonów i piciu soku, konkurs na jedzenie jabłka na sznurku przez partnera. Odbyły się także turnieje w hokeja na trawie i piłkarzyki, przeciąganie liny chłopcy kontra dziewczyny, łowienie "rybek w stawie" oraz bardzo śmieszny "magiczny worek" i wiele, wiele innych konkursów. Wszyscy, którzy brali czynny udział w zabawie otrzymali nagrody rzeczowe oraz talony na darmową watę cukrową, lody oraz trampolinę. Dla uczestników pikniku były także smaczne kiełbaski z grilla ufundowane przez sołectwo w Smętowie, które serwowała sama pani sołtys.

Bardzo widowiskowym okazał się pokaz sekcji akrobatyki sportowej klubu "Agro Kociewie" ze Starogardu Gdańskiego pod opieką trenerki pani Agnieszki Szweda. Po krótkiej przerwie najmłodsze zawodniczki (6 lat!) zaprosiły do wspólnych ćwiczeń uczestników imprezy. Poziom sprawności gimnastyczek wprawił
w zachwyt i zdziwienie wszystkich zgromadzonych. Ciekawym punktem programu był jak zwykle pokaz strażaków OSP ze Smętowa Granicznego, którzy zaprezentowali techniki gaśnicze, najnowszy sprzęt oraz jego zastosowanie.

Składamy serdeczne podziękowania opiekunom świetlic, Ochotniczej Straży Pożarnej w Smętowie Granicznym, Policji w Skórczu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Wszystkim dzieciom życzymy, aby przez cały rok z ich twarzy nigdy nie znikał uśmiech.

Mariola Jeziorska

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz