piątek, 26 czerwca 2009

I TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ w Lalkowach

Świetlica Środowiskowa w Lalkowach stara się wspierać działalność Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym na rzecz promowania sportu w naszej gminie, poprzez podejmowanie wspólnej współpracy w organizacji imprez sportowych promujących sport, dostarczając mieszkańcom wielu sportowych wrażeń.Dnia 14 czerwca 2009r. odbył się I turniej piłki siatkowej dla wszystkich mieszkańców gminy Smętowo Graniczne. Charakter imprezy był sportowo - integracyjny pod hasłem "Sport to zdrowie". Celem spotkania była integracja wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz propagowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Chcieliśmy pokazać wszystkim mieszkańcom, że w naszej Świetlicy sport i zabawa idą w parze, że potrafimy się doskonale bawić wraz ze swoimi wychowankami, a także jesteśmy otwarci na innych ludzi. Organizator zapewnił szatnię, toalety oraz mnóstwo pozytywnych wrażeń.


Na wstępie zawodów zabrał głos szanowny proboszcz parafii Kamionka ks. Andrzej Taliński, który życzył uczestnikom dobrej zabawy i oczywiście wygranej. Walka o zwycięstwo przebiegała w sportowej atmosferze i duchu rywalizacji przy gorącym dopingu kibiców. Na zdjęciu Pani Izabela Muszyńska - kierownik świetlicy oraz szanowny ksiądz proboszcz Andrzej Taliński.
Rozgrywki odbywały się one na podstawie wcześniej przygotowanego programu zawierającego szczegółowy regulamin zawodów.

W zawodach udział wzięło 6 drużyn w mieszanych składach ( kobiety i mężczyźni ):

- dwie drużyny gospodarzy imprezy
- dwie drużyny z Kamionki
- drużyna ze Smętówka
- drużyna z Frący

Drużyny grały do dwóch wygranych setów ( do 15 pkt ), natomiast wyniki rozgrywek zapisywane były na tablicy. Mecze odbywały się w dwóch grupach losowo wybranych przez kapitanów drużyn, po trzy drużyny w grupach grały mecze systemem "każdy z każdym," walcząc fair-play o ostateczne lokaty końcowe.


- O kolejności drużyn w tabeli grupy decydowało:
Ilość zwycięstw
W przypadku równej ilości zwycięstw wyniki bezpośredniego meczu


- W fazie finałowej turnieju:
Zwycięzcy I i II grupy grały mecz o I miejsce w turnieju
Zdobywcy II miejsc w grupach grały o III miejsce w turnieju
Zdobywcy III miejsc w grupach grały o V miejsce w turnieju

Po bardzo zaciętej rywalizacji ostatecznie I miejsce zajęła drużyna gospodarzy imprezy - Lalkowy i otrzymała wyjątkowy puchar.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, kiełbaskę z grila oraz chętnie pozowali również do wspólnych zdjęć.


Organizatorzy dziękują Pani Urszuli Drost za pomoc oraz wszystkim innym mieszkańcom, którzy pomagali przy organizacji tego niezwykłego spotkania.
Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Andrzeja Talińskiego, który był sędzią głównym imprezy, oraz służył ogromną pomocą przy organizacji turnieju.

Iwona Kaproń

zdjęcia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz