wtorek, 2 czerwca 2009

Straz Pożarna - Zdarzenia 25.05 - 31.05.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 25.05.2009 - 31.05.2009.

1. 26.05.2009.- Leśnictwo Kochanki gm. Starogard Gd.- pożar poszycia lasu.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano tlące się poszycie lasu na powierzchni około 10m2. Ratownicy przy użyciu łopat ugasili pożar. Działania zakończono.
2. 27.05.2009.- Trasa Bolesławowi- Demlin droga woj. nr 224 gm. Skarszewy. Wypadek drogowy samochodu osobowego FORD FIESTA.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy z OSP zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdował się ranny mężczyzna. Ratownicy z OSP udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, a po przybyciu Pogotowia Ratunkowego ranną osobę przekazali służbie medycznej, która prowadziła dalsze czynności ratunkowe. Uszkodzony samochód załadowano na lawetę Pomocy Drogowej. Jezdnie uprzątnięto z pozostałości powypadkowych. Rannego przekazano pod opiekę służby medycznej oraz uprzątnięto jezdnię. Zagrożenie usunięto.
3. 27.05.2209.- Bobowo ul. Gdańska 52- pożar budynku gospodarczego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z poddasza budynku gospodarczego. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się wewnątrz słomę. Po przygaszeniu pożaru przegarnięto tlące się szczotki słomy i dogaszono. Pogotowie Energetyczne wyłączyło prąd do budynku. Do czasu zakończenia działań na miejsce zdarzenia nie dotarła zadysponowana Policja. Pożar ugaszono usunięto zagrożenie.
4. 31.05.2009 - gm. Kaliska, Piece, ul.Zachodnia - pożar leżącego drzewa
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar leżącego drzewa oraz nieużytków wokół niego na pow. ok. 50 m2. Upadające drzewo zerwało linię średniego napięcia (15 kV)oraz uległy uszkodzeniu 2 słupy. Za pośrednictwem PSK Starogard Gd. powiadomiono i zadysponowano ekipę pogotowia energetycznego. Po odłączeniu zasilania przybyły na miejsce zastęp z OSP Kaliska podał 1 prąd wody w natarciu na palące się drzewo oraz trawę wokół niego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia do czasu przybycia pogotowia energetycznego.
5. W danym okresie odnotowano 5 zdarzeń związanych z usuwaniem owadów z obiektów oraz 3 związane z usuwaniem niebezpiecznie pochylonych drzew.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz