czwartek, 4 czerwca 2009

Stanowcze NIE – nałogom!

Uczniowie szkół z terenu gminy w przeddzień międzynarodowego dnia bez papierosa, w piątek ( 29 maja) wyrazili swój sprzeciw względem nałogów biorąc udział w III Majowym Biegu Dla Wszystkich w Dniu Bez Papierosa, który w tym roku odbył się w ramach edycji "Biegiem po zdrowie".Podobnie jak w roku ubiegłym trasa dla wszystkich liczyła 1 km. Na starcie, który odbył się sprzed budynku urzędu gminy stanęło 215 zawodników, a wśród nich uczniowie ze Smętowa Kopytkowa i Kamionki oraz wielu nauczycieli.

Organizatorzy, czyli Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, GOKSiR, Gminna Biblioteka Publiczna, świetlice wiejskie, LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo oraz Urząd Marszałkowski dla pierwszych 200 zawodników przygotowali okolicznościowy medal, a pozostali otrzymali dyplomy. Po zakończeniu biegów krasnali odbyła się dekoracja najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach oraz emocjonujące losowanie nagród wśród uczestników biegu.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej akcji i tym samym wyrazili swój sprzeciw do wszelkich używek, zachęcając tym samym innych - niezdecydowanych, do powiększania swego kapitału zdrowia.

(kn)

Zdjęcia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz