sobota, 27 czerwca 2009

Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie - Tczew - informacje

17 czerwca 2009 r.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew


LOT + IT = KOIT


To nierozwinięte na razie skrótowo równanie rozwija turystykę. A jak ważny jest rozwój turystyki wskazują doświadczenia globalne. W realiach otwartego, XXI-wiecznego świata bez granic, obok informatyzacji właśnie szeroko pojęta turystyka i wszelkie rodzaje aktywności okołoturystcznej, są jedną z najbardziej obiecujących i już przynoszących profity gałęzi gospodarki nowej ery. Jeśli nie pomyślimy odpowiednio szybko, emocjonalnie, ale i chłodno merytorycznie - nikt o nas tego nie zrobi, a stracony czas trudno będzie nadrobić.

Od samego początku działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE (pierwszy element równania) jest ona nastawiona na stworzenie profesjonalnego ośrodka informacji turystycznej (drugi element równania).

Powiązanie LOT & IT daje w sumie KOIT, czyli Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej prowadzony przez LOT KOCIEWIE, która zaprasza do biura mającego swoją siedzibę na parterze mniejszego budynku kompleksu Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie.

Po co zaprasza KOIT? Po gromadzone, przetwarzane i udostępniane przez niego wszelkie dane dotyczące noclegów, usług gastronomicznych oraz spędzaniu wolnego czasu nie tylko w Tczewie, ale na całym Kociewiu, a nawet w regionach sąsiednich. Każdy, kto odwiedzi biuro LOT & KOIT i ich pracowników, otrzyma pełne informacje z zakresu samej turystyki, jak i dziedzin bezpośrednio z nią związanych: kultury, sportu, rekreacji i rozrywki. Czekają najnowsze wiadomości na temat plenerowych imprez, rajdów rowerowych oraz pieszych, spływów kajakowych, koncertów i wernisaży. Odwiedzającym zostaną polecone najważniejsze i najpiękniejsze przyrodniczo oraz kulturowo zakątki Kociewia wraz z dokładnymi datami, kiedy warto tam zawitać.

Kogo zaprasza KOIT? Turystów rzecz jasna! Ale kim tak naprawdę jest turysta w rozumieniu Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE i Kociewskiego Ośrodka Informacji Turystycznej? Nasz Region powoli, acz sukcesywnie krok po kroku się rozwija i staje się celem regenerujących siły i aktywizujących emocje wypadów. Zaproszenie już przyjmują zatem i przyjmować mogą nadal zarówno Polacy z bliższej i dalszej okolicy, jak i goście z zagranicy. Coraz więcej telefonów, maili, wizyt i zapytań w różnej formie zwiastuje dobry okres dla Kociewia i jego mieszkańców.

A propos mieszkańców i pojmowania słownikowych terminów TURYSTA i TURYSTKA… Niespodziewaną radością dla obsługi punktu KOIT jest zainteresowanie wydarzeniami, miejscami i całym Kociewiem które okazują mu Jego mieszkańcy, Kociewiacy.
- Miło poobserwować i posłuchać, jak w rzeczywistości realizuje się niezwykle mądra sentencja: Wybierz się w podróż po własnym mieście. To samo można także powiedzieć o gminie, wsi, brzegu rzeki, leśnym zakątku… Po Kociewiu po prostu… Warto odkryć na nowo swoje miejsce na ziemi pomiędzy czterema krańcami Kociewia: Wisłą, Borami Tucholskimi, Trąbkami Wielkimi a chrystkowską chatą. Zapraszamy na Kociewie! A na początku przygody do gościny w progach Kociewskiego Ośrodka Informacji Turystycznej! - mówi Jarosław Wojciechowski, pracownik LOT KOCIEWIE & KOIT.

Kiedy zaprasza KOIT? Teraz, w trakcie trwania sezonu turystycznego w naszej strefie klimatyczno-geograficznej, teraz gdy czytacie Państwo te zdania, Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej czeka na Was przez 7 dni w tygodniu od godziny 8 do 18 w dni powszednie oraz od 10 do 16 w soboty i od 10-14 w niedzielę.

Wszystkich szczegółowych informacji udziela oraz wiele materiałów informacyjno-reklamowych przekaże:


Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej

Ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 058 531 37 41

info@kociewie.eu
24.06.2009

Uwaga! Zmiana kalendarza!

Niniejszą informacją LOT & KOIT powiadamia wszystkich czytelników i turystów o istotnych zmianach, które zaszły na całym Kociewiu.
Astronomiczna wiosna się właśnie się skończyła, astronomiczne lato właśnie się rozpoczęło. "Obrotom ciał niebieskich" podporządkowuje się cała przyroda. Turystyka jest nierozerwalnie z nią związana, zatem i Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE oraz prowadzony przez nią Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej od swego prapoczątku kierują się także takimi zasadami.

Właśnie na całym Regionie powoli zaczyna się kompleksowa wymiana zdezaktualizowanych (ale pełnych miłych wspomnień) wielkoformatowych plakatów "Kociewska Wiosna" na "Kociewskie Lato". Wspomniane wydawnictwa to autorska produkcja właśnie tandemu LOT & KOIT. Blisko 1 000 "Kociewskich Wiosen" zmienia się właśnie w blisko 1 000 "Kociewskich Lat". Już zostały rozesłane pocztą wzdłuż i wszerz całego Kociewia. Zawisną w najważniejszych jego miejscach od Trąbek Wielkich na północy, po Chrystkowo i okolice Świecia na południu; od skraju Borów Tucholskich po brzeg Wisły.

Czym jest "Kociewskie Lato"? Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą wyjaśnia dyrektor biura LOT KOCIEWIE, Piotr Kończewski: "Nasze plakaty na poszczególne pory roku, to megazestawy najważniejszych, najciekawszych, najlepszych imprez kulturalno-rozrywkowo-sportowych. Pokazujemy nimi w tysiącach egzemplarzy GDZIE, JAK i KIEDY spędzić ciekawie wolny swój wolny czas. To co polecamy, co tak szeroko reklamujemy, porwie w wir zabawy odbiorców w różnym wieku i o najróżnorodniejszych oczekiwaniach. Zebraliśmy wszystko po trochu dla wszystkich po trochu."

Możemy dodać, że oprócz plakatów w kociewski teren rozdysponowane zostało już 2 000 ulotek, które są minigabarytową (ale pełną treściowo) wersją wiszącego plakatu.
Zatem szukajcie "Żółtych Kalendarzy" - nie tych muzycznych Piotra Szczepanika, ale tych made in LOT KOCIEWIE! W otwartym na oścież punkcie kociewskiego IT możecie także otrzymać wiele innych wydawnictw i broszur, które wskażą Wam cele wakacyjnych wypadów i urlopowych terminów.
Serdecznie zapraszamy!
Wszystkich szczegółowych informacji udziela oraz wiele materiałów informacyjno-reklamowych przekaże:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
Ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 058 531 37 41
info@kociewie.eu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz