niedziela, 28 czerwca 2009

Starogard Gdański - wakacje w komendzie

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. odwiedziła około 100-osobowa grupa dzieci, które w ramach akcji Lato z OSIR-em postanowiły przyjrzeć się bliżej policyjnej pracy. Poza odwiedzeniem niebieskiego pokoju oraz strzelnicy dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą technika policyjnego oraz dowiedziały się jak działa lustro weneckie.


Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom poszczególnych funkcjonariuszy zdradzających tajniki służby w policji.

Wczoraj na ulicę Bohaterów Getta Warszawskiego, przy której mieści się starogardzka komenda, aż dwukrotnie podjechał pełen dzieci autobus. Łącznie przywiózł on około 100 osobową grupę w wieku od 3 do 13 lat.

Byli to niecodzienni goście, którzy chcieli poznać policyjną pracę od podszewki. Poza możliwością zwiedzenia aresztu, niebieskiego pokoju czy policyjnej strzelnicy dzieci zobaczyły w jaki sposób technik kryminalistyki ujawnia pozostawione przez przestępców odciski palców oraz poznały zasadę działania lustra weneckiego.

Poza tym zwiedzający komendę ze specjalnego bezpiecznego pomieszczenia przez kuloodporną szybę mogli zobaczyć na żywo jak wygląda strzelanie do tarczy z prawdziwego pistoletu.

Ponadto wakacyjni goście odwiedzili pomieszczenie dyżurnego jednostki oraz zobaczyli jak działa monitoring miasta.

Błysk w oku i podniesiona do góry ręka dziecka chcącego zadać pytanie dowodziły jak wielkie było zainteresowanie tematem wśród zwiedzających.
Starogard Gd. dnia 26.06.2009r.

st. sierż. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP Starogard Gdański

ZdjęciaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz