niedziela, 11 maja 2014

AGATA KOSS. "Pasja toczyła się w mojej głowie"Sobotniego wieczoru na zblewskim deptaku uczniowie gimnazjum w Zblewie podbijali serca publiczności. Młodzi aktorzy podjęli się trudnego zadania, próbując odtworzyć dzieje sprzed 2 tysięcy lat.

Mimo młodego wieku, każdy doskonale zdawał sobie sprawę z powagi dzieła, stąd słowa jednego z aktorów: "Pasja toczyła się w mojej głowie, więc wszystkie emocje przepływały na mnie" oraz "Każdy przeżywał Misterium całym sobą i na pewno wpłynęło to na naszą wiarę. Rozwinęło się w nas coś wyjątkowego".

Każdy wcielił się w swoją rolę najlepiej jak tylko mógł, mimo tego, że nie zawsze była odpowiednia do prawdziwego charakteru. Z reguły wystarczy tylko grać, lecz tym razem trzeba było włożyć w to wszystkie uczucia, aby rola została przedstawiona w prawidłowy sposób.

Według złożonych obietnic Misterium Męki Pańskiej stanie się naszą tradycją. Są jeszcze jednak wątpliwości co do obsady aktorskiej. Czy zostanie bez zmian? Czy w 2015 roku zobaczymy zupełnie innych aktorów, przedstawiających Pasję we własny sposób? Zdania na ten temat są podzielone. Widzowie wypowiadają się w jednoznaczny sposób, jednak aktorzy nie są jeszcze zdecydowani, ponieważ uważają, że zmiana obsady pomogłaby w odkryciu nowych aktorskich talentów. Biorą pod uwagę także fakt, że same próby znaczyły dla nich wiele, a godziny spędzone na przygotowaniach wpłynęły na integrację tegorocznych absolwentów gimnazjum.

Czym zaskoczą nas za rok? Zobaczymy! Już teraz zapraszamy na to wielkie wydarzenie, które poruszyło serca wielu ludzi.

Agata Koss

Zdjęcia z warsztatów dziennikarskich w klasie III gimnazjum w Zblewie, która grała w Misterium Męki Pańskiej. Materiał zostanie zamieszczony w 5 numerze "Zielonego Autobusu"


ZDJĘCIA Z MISTERIUM - PRZEJDŹ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz