środa, 21 maja 2014

ZENON NIEMCZYK PISZE O PZW PINCZYN I ZAPRASZA NA FESTYN WĘDKARSKI

Wędkowanie przyjemną formą spędzania czasu wolnego! - pisze Zenon Niemczyk i zaprasza na Festyn Wędkarski

W dniach 10-11 maja 2014r. członkowie koła nr 64 Polskiego Związku Wędkarskiego w Pinczynie brali udział w XX Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży Wędkarskiej PZW w Gdańsku - Świbnie.

Koło nr 64 PZW Pinczyn reprezentowała drużyna: młodsza, w skład której wchodzili: Wojciech Jastrzębski, Kacper Niemczyk i Damian Brzoskowski. Chłopcy zajęli II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem tej grupy był Zenon Niemczyk. Grupa starsza w składzie: Szymon Reszka, Przemysław Świeczkowski i Dominik Gierszewski zajęła I miejsce. Opiekunem tej grupy był Andrzej Połom.
Kolejnym wydarzeniem w życiu koła PZW Pinczyn była organizacja w dniu 18 maja nad jeziorem w Starym Lesie spławikowych zawodów wędkarskich o mistrzostwo koła.
W zawodach uczestniczyło 5. członków koła w kategorii młodzieżowej oraz 26. wędkarzy w grupie seniorskiej. Zawody rozpoczęły się o godz. 6 i trwały - dla grupy młodszej do godz. 10, natomiast starsi wędkarze łowili ryby do godz. 11.
Zwycięzcą w grupie seniorskiej został Jerzy Urban, kolejne miejsca zajęli: Szczepan Karpiński i Marcin Tomana. Natomiast w kategorii młodzieżowej I miejsce zajął Dariusz Szymański oraz kolejno: Przemysław Świeczkowski i Szymon Reszka.
Zawody zakończyły się rozdaniem nagród oraz wspólnym ogniskiem.