sobota, 24 maja 2014

KWIEKI K. CZERSKA. 19 do 22.06 odbędą się zawody jeździeckie, tym razem w WKKW i UjeżdżeniuW zeszły weekend, 16-18 maja 2014, na terenie Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych, w Kwiekach koło Czerska odbyły się ogólnopolskie zawody skokowe.

Mogliśmy na żywo oglądać wielu świetnych, znanych zawodników, w tym reprezentantów Polski w tej dyscyplinie.

Zawody rozpoczęły się już w piątek i przez trzy dni zawodnicy mierzyli się ze sobą w konkursach o różnej skali trudności. Publiczność nie mogła narzekać na brak emocji, ponieważ zawodnicy nie odpuszczali w żadnym z przejazdów. Tak więc była walka na sekundy, zrzutki wynikające z maksymalnego ryzyka, jakie zawodnicy podejmowali, ale też połamane drągi, a także rozstania zawodników z końmi, czyli... upadki. Spieszymy donieść, że żaden jeździec ani koń nie odnieśli żadnych obrażeń i wszyscy w zdrowiu ukończyli zawody.

Nie wszyscy skończyli te zawody szczęśliwi, ponieważ niewątpliwą bohaterką tego weekendu była Weronika Wilska z SKJ Sopot, która wygrała aż 4 konkursy. Weronika jest srebrną medalistką Mistrzostw Polski w Skokach Przez Przeszkody z 2013 roku, reprezentantką Polski w kategorii młodych jeźdźców. To Jej właśnie burmistrz Czerska, Pan Marek Jankowski, wręczył puchar z zdobycie Grand Prix wraz z nagrodą pieniężną.

Jacek Zagor, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Europy i medalista Mistrzostw Polski, Tomasz Miśkiewicz - zdolny jeździec gospodarzy, Monika Pasik i Błażej Gilla walczyli ambitnie przez 3 dni o zwycięstwa w konkursach. Każdy z Nich także cieszył się przynajmniej raz z wygranej. Świetnie też zaprezentowała się młodzież z LKS Nawiślanin Kwidzyn, która w jednym z konkursów zajęła 3 pierwsze miejsca!

A już za miesiąc - od 19 do 22 czerwca 2014 - odbędą się w Kwiekach koło Czerska kolejne zawody jeździeckie, tym razem w WKKW i Ujeżdżeniu.

WKKW, czyli Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to konkurs składający się 3 prób: ujeżdżenie, skoki i próba terenowa, gdy jeździec rusza w teren i tam pokonuje malownicze przeszkody. W ujeżdżeniu natomiast koń wykonuje określone figury, jak najpłynniej i jak najdokładniej, często w rytm muzyki.


Wszystko to będzie można oglądać za darmo w czerwcu w Kwiekach. Zapraszamy serdecznie! Szczegóły i informacje dla widzów znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.sportykonne.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz