czwartek, 1 maja 2014

Dekanalny Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły – Jana Pawła II


W czwartek 10 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim odbył się pierwszy w Dekanacie Zblewskim konkurs dot. twórczości naszego Papieża.


Ku miłemu zaskoczeniu, do udziału w konkursie wszystkie szkoły zgłosiły swoich przedstawicieli. Dodatkowo cieszy fakt, iż wewnątrz szkół zostały przeprowadzone eliminacje, w których wyłoniono najlepszych uczniów. Tak więc maksymalna liczba uczestników - 21 osób - w tym dniu recytowała wśród publiczności utwory Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

Kiedy zaprezentowała się dziesiątka uczniów, nastąpiła przerwa na poczęstunek, a po niej wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą faktów z życia Jana Pawła II, tych mało znanych i pamiętanych. Wszyscy, w skupieniu, przy akompaniamencie utworu muzycznego, śledzili slajd po slajdzie i po zakończeniu brawami wyrazili podziękowanie za poznanie czy przypomnienie tych wydarzeń. Następnie wystąpili pozostali recytujący. Pięknie zaprezentowali się wszyscy uczniowie gimnazjów i Jury miało nie lada problem, aby wyłonić najlepszych. Po naradzie oceniający podali werdykt.

I miejsce zajęła uczennica z ZSP w Bytoni - Agata Zimnak, która zaprezentowała z Poezji wybranych utwór "Matka"(fragmenty).II miejsce przypadło dla Julii Burczyk z ZKiW w Pinczynie. W jej wykonaniu usłyszeliśmy Uwielbiam Cię… z utworu "Pieśń o Bogu ukrytym".

Paulina Rezmer z ZSP w Zblewie to zdobywczyni III miejsca. "Schizotymik" to utwór, który nam przedstawiła.

Ponadto Jury przyznało jeszcze wyróżnienia. I tak:

I wyróżnienie otrzymała Dominika Litzau z ZSP w Kaliskach, która zarecytowała wiersz "Wybrzeża pełne ciszy" , a II wyróżnienie dla kolejnej uczennicy z ZKiW w Pinczynie Klaudii Drawskiej.

Wszystkich ucieszył fakt, że nagrody nie były tylko dla zwycięzców, bo każdy otrzymał dyplom uczestnictwa i piękny długopis z logo naszej szkoły. Być może posłuży do napisania swojego utworu? Również nauczycielom i opiekunom organizator wyraził podziękowanie wręczając pamiątkowy dyplom.

Otwarcia konkursu oraz wręczenia nagród i podziękowania dla wszystkich zebranych dokonała Pani dyrektor Krystyna Olszowa.

W tym dniu także wręczono na ręce nauczycieli z przybyłych szkół nagrody dla uczniów klas I - III SP i IV - VI SP, którzy wzięli udział w Konkursie Plastycznym na temat: "Jan Paweł II święty, bo…"

Uczennica naszej szkoły, Julia Woźniak z kl. VI zajęła I miejsce. Gratuluje! Zbigniew Bigilski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz