środa, 28 maja 2014

STAROGARD GDAŃSKI - PRZEDSZKOLAKI W STAROGARDZKIEJ KOMENDZIE


Komendę Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4. Mali goście zapoznali się z pracą policjantów, obejrzeli policyjny sprzęt, a także zobaczyli jak wygląda niebieski pokój oraz policyjna strzelnica. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom policjantki, która zdradzała im tajniki służby w policji.

W poniedziałek 26 maja br. starogardzcy stróże prawa gościli w swoich progach dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4. Policjanci oprowadzili swoich gości po budynku komendy. Funkcjonariusze pokazali przedszkolakom celę dla osób zatrzymanych, niebieski pokój, strzelnicę oraz wyjaśnili zasadę działania lustra weneckiego.


Podczas niecodziennej wycieczki maluchy miały okazję zobaczyć jak funkcjonariusze zabezpieczają odciski linii papilarnych. Dzieci zobaczyły z bliska policyjny radiowóz oraz zapoznały się z pracą przewodnika psa tropiącego. Funkcjonariusze powiedzieli najmłodszym jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem.
Razem spędzony czas był doskonałą okazją do porozmawiania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w trakcie zbliżających się wakacji.

Wspólny cel policjantów i wychowawców, to troska o bezpieczeństwo dzieci. Tym przedszkolakom, które odwiedziły wczoraj progi starogardzkiej komendy policjant będzie kojarzył się z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się z prośbą o pomoc.

asp. Marcin Kunka Oficer Prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz