niedziela, 11 maja 2014

Nauczą się, jak mądrze korzystać z komputera


W ubiegłym roku Gmina Zblewo zgłosiła Publiczne Przedszkole w Pinczynie do udziału w "Programie Nauczania Początkowego IBM KidSmart".

Program jest realizowany przez firmę IBM Polska Sp. z o.o. w porozumieniu z Samorządem Województwa Pomorskiego. Celem programu jest m.in. przygotowanie dzieci do wejścia w "świat cyfrowy" przez właściwe i bezpieczne korzystanie z IT oraz zniesienie barier cyfrowego rozwoju. W ramach projektu IBM KidSmart przekazała Przedszkolu Pinczynie zestaw komputerowy zaprojektowany specjalnie dla dzieci w wieku 3-7 lat. Zestaw obejmuje komputer w kolorowej i bezpiecznej dla dzieci obudowie oraz oprogramowanie edukacyjne. Oprogramowanie IBM KidSmart wspiera program edukacji wczesnoszkolnej zakresie podstaw matematyki, języka angielskiego oraz logicznego myślenia.

30 kwietnia 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się uroczystość przekazania zestawu komputerowego wraz z oprogramowaniem KidSmart. Gminę Zblewo reprezentowali: Sekretarz Gminy Sylwia Peka oraz Dyrektor Przedszkola Iwona Loroch. Tylko 30 zestawów zostało przekazanych do pomorskich przedszkoli i cieszymy się bardzo, że wśród nich znalazło się Publiczne Przedszkole w Pinczynie. Dzieci poprzez udział w programie nauczą się, jak mądrze korzystać z komputera i w atrakcyjny sposób zdobędą nowe umiejętności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz