środa, 14 maja 2014

Spróbujemy pobić polski lub europejski rekord w jednoczesnym graniu pod batutą jednego dyrygenta!Czwarta edycja SWOJE POKOCHAJCIE!!! - Sąsiadów poznawajcie - Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo 2014 rozpocznie się konferencją "Rola orkiestr dętych w kulturze ludowej", której program przygotowała Witosława Frankowska z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W czasie konferencji przeanalizowane zostanie znaczenie orkiestr dętych w dawnym życiu społecznym, kulturalnym i religijnym oraz proces jej przeobrażeń do dnia dzisiejszego. Do udziału zapraszamy etnomuzykologów, regionalistów, kapelmistrzów oraz osoby zainteresowane kulturą muzyczną i ludową na Pomorzu. Konferencja odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim (Gdańsk, ul. Korzenna 33/35) 31 maja 2014 r. w godzinach od 10 do 15.

Drugi dzień (1 czerwca) to tradycyjny przemarsz orkiestr, które na zmianę będą wykonywać wybrane przez siebie utwory. Przemarsz zakończy się na placu 700-lecia w Zblewie, gdzie kolejno zostaną odegrane hymny Zjednoczonej Europy, polski, kaszubski i kociewski oraz Pieśń Kwidzyniaków. Spróbujemy wtedy pobić polski lub europejski rekord w jednoczesnym graniu pod batutą jednego dyrygenta. Następnie rozpoczną się przesłuchania konkursowe zespołów, a po posiedzeniu jury uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom.


Rozpiska czasowa (1 czerwca, Zblewo):

13.00 - Przemarsz orkiestr spod kościoła na Plac 700-lecia.

13.30 - Plac 700-lecia (po przybyciu i ustawianiu się orkiestr), wspólne wykonanie 5 hymnów (Zjednoczonej Europy, polski, kaszubski i kociewski oraz Pieśń Kwidzyniaków) pod batutą Ireneusza Stromskiego.

14.00 - 18.30 - Po wykonaniu hymnów rozpocznie się część konkursowa Festiwalu, przeplatana koncertami orkiestr, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

19.00 - Koncert zespołu Żuki


Nagrody (w każdej z 3 kategorii):

I miejsce: statuetka Złotego Floriana i 3 tys. zł

II miejsce: statuetka Srebrnego Floriana i 2 tys. zł

III miejsce: statuetka Brązowego Floriana i 1 tys. PLN

I wyróżnienie

II wyróżnienie

III wyróżnienie

dyplomy uczestnictwa


Relacja z trzeciej edycji ...Swoje Pokochajcie!!! (Kolbudy 2013): https://www.youtube.com/watch?v=FdSfwaYs7tw

Facebook: https://www.facebook.com/festiwalorkiestrswojepokochajcie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz