poniedziałek, 8 marca 2010

III Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Skórcz

III Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Skórcz odbył się 7 marca 2010r. w Zespole Szkół Publicznych w Pączewie.


Już od trzech lat bawimy się razem z mieszkańcami na Gminnym Turnieju. W niedzielę świętowaliśmy również Dzień Kobiet.

Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Pan Erwin Makiła życząc wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań z okazji zbliżającego się święta.

Potem wszyscy uczestnicy odśpiewali "Sto lat" dla solenizantów, którzy właśnie 7 marca obchodzili swe urodziny. Byli to Wójt Gminy Skórcz oraz Pani Alicja Lubawska prowadząca Nasz Turniej.

Kolejne etapy naszej zabawy prowadziła Pani Ala. Jak zwykle z humorem przedstawiła program, który został urozmaicony piosenkami i scenkami kabaretowymi przez Zespół Szkół Publicznych w Pączewie oraz wszystkie szkoły z terenu Gminy Skórcz.

Do Turnieju zgłosiły się trzy Koła Gospodyń Wiejskich ze wsi Barłożno, Pączewo i Wielkiego Bukowca.

Kolejność prezentacji wyłoniliśmy w wyniku losowania. Występy rozpoczęło Koło Gospodyń Wiejskich z Barłożno prezentacją "Jeziora Łabędzie", które odtańczyła przepięknie Przewodnicząca Koła Pani Józefa Drożdż. Potem prezentowało się Koło z Wielkiego Bukowca, a na koniec członkinie Koła z Pączewa.

Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący Pan Jerzy Komorowski oraz członkowie Pani Grażyna Ormianin i Pan Piotr Hałuszczak po raz pierwszy po każdej konkurencji oceniali występy kół.

Kolejnymi konkurencjami przygotowanymi przez panie były: moda wojskowa na wesoło, wiejskie wesele oraz diamenty mojej okolicy i produkt tradycyjny. Koła zdobywały mniej więcej podobne punkty. Gdy pojawiały się nowe na tablicy, zainteresowanie wzrastało coraz bardziej, a rozbawieni widzowie dopingowali występującym.

Odwiedzili nas znamienici goście, m.in. Poseł Na Sejm RP Pan Sławomir Neumann wraz z małżonką, Kazimierz Chyła - Z-ca Starosty Starogardzkiego, Marcin Nowak - Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Piotr Hałuszczak - Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku, Stanisława Aldona Łoś - Dyrektor PODR, Lech Kolaska - Radny Powiatu Starogardzkiego. Bawili się z mieszkańcami na III Turnieju.

Po konkurencjach wszystko było wiadomo. Zwycięzcami III Turnieju zostało Koło Gospodyń Wiejskich z Pączewa i będzie reprezentować Gminę Skórcz na Turnieju Powiatowym.

Uczestniczące Koła otrzymały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy Skórcz, Bank Spółdzielczy w Skórczu, Lecha Kolaskę, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Dyrektora PODP, za które Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Skórcz serdecznie dziękują.

Informację opracowała Janina Kalbarczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz