czwartek, 18 marca 2010

Smętowo Gr. V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

V GMINNY TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - PRZESZEDŁ DO HISTORII
W sobotę, 13 marca 2010 roku w sali GOKSiR odbył się V Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Smętowo Gr. Ta barwna impreza zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji we współpracy z Gminną Radą Kobiet w Smętowie Gr. oraz z Urzędem Gminy w Smętowie.


Honorowy patronat nad turniejem objęła Pani Zofia Kirszenstein - Wójt Gminy. W konkurencji udział wzięły 4 koła: z Leśnej Jani, Lalkowy, Kopytkowa oraz ze Starej Jani i Kościelnej Jani - jako jedna reprezentacja.
W wypełnionej po brzegi sali gościliśmy między innymi w/w Panią Zofię Kirszenstein, Jana Kulczyńskiego, Jerzego Chyłę. Zmaganiom kibicowały również członkinie poszczególnych kół oraz mieszkańcy z terenu gminy. Rywalizacji o prawo do reprezentowania naszej Gminy na szczeblu powiatowym towarzyszyła świetna zabawa.
Podczas pięciu konkurencji zaproszeni goście oraz widzowie obdarzeni zostali niezwykle dużą dawką emocji i humoru. Wszystkie koła zaprezentowały się w 5 konkurencjach:
1."Produkt tradycyjny pochodzenia zwierzęcego - ryby";
2."Diament mojej okolicy" - prezentacja planszy dziedzictwa kulturowego regionu;
3."Jezioro Łabędzie" - taniec przy dźwiękach muzyki;
4."Moda wojskowa na wesoło" - prezentacja stroju na wybiegu;
5."Wiejskie wesele" - scenka kabaretowa.
Wszystkie konkurencje odbywały się przy dopingu publiczności, dla której każde kolejne wystąpienie było nie lada zastrzykiem adrenaliny i zabawy.
Rywalizacji bacznie przyglądała się szanowna komisja jury pod przewodnictwem Piotra Hałuszczaka - Prezesa Wojewódzkiego Związku Rolników , w składzie: Alina Jeleń - Kobiety Kwiaty Kociewia, Mariola Jeziorska - Animator Kultury GOKSiR, Wiktoria Mucha - BS Smętowo Gr. oraz Jerzy Komorowski - Naczelnik Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa.
W trakcie trwania turnieju członkowie komisji skrzętnie prowadzili notatki. Po zakończeniu ostatniej konkurencji komisja jury udała się na naradę. Następnie w imieniu całego jury wyniki ogłosił przewodniczący Piotr Hałuszczak. W pierwszej konkurencji wyróżniono KGW z Leśnej Jani. W drugiej konkurencji oceniano najciekawszą planszę, za którą wyróżnienie otrzymały Panie z KGW Kopytowo.
Kolejna konkurencja również przyniosła wyróżnienie dla członkiń KGW z Kopytkowa.
W prezentacji stroju na wybiegu najwyżej oceniono dokonania Pań z KGW w Kościelnej Jani i Starej Jani. Wyróżnienie w kategorii scenka kabaretowa przypadło Paniom z KGW w Lalkowych. Na drodze rywalizacji w poszczególnych konkurencjach wyłoniono tegorocznego laureata, którym okazało się KGW z Kopytkowa.
Sądząc po reakcjach widowni dobrze bawili się chyba wszyscy i nie tylko podczas trwania konkursów. W przerwach pomiędzy konkursami przyśpiewkami raczyły wszystkich Panie z chóru "ZŁOTA JESIEŃ". Wszyscy przybyli goście mogli do woli korzystać z suto zastawionego "szwedzkiego stołu". Na stole można było znaleźć od wszelkiego rodzaju sałatek po najróżniejsze ciasta i słodkości. Do dyspozycji były również kawa, herbata oraz soki i napoje. Z bogato zastawionego stołu mogliśmy korzystać dzięki szczodrości organizatorów z Gminy Smętowo, tj. GOKSiR, Urząd Gminy.
Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny turniej w roku 2011, a laureatom z KGW Kopytkowo życzymy powodzenia oraz jak najlepszego, promującego naszą Gminę, wystąpienia w turnieju powiatowym.
Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich na organizowany Kiermasz Palm i Potraw Wielkanocnych w dniu 27 marca w godz. 14.00 do 17.00 na sali gimnastycznej ZKiW Smętowo Gr.
Jarosław Wrzałka

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz