poniedziałek, 8 marca 2010

Udane Mistrzostwa, 300 biegaczy w Smętowie!

Tereny sportowe GOKSiR w Smętowie Granicznym były areną tegorocznych Mistrzostw Okręgu Pomorskiego młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach przełajowych, które rozegrane zostały w tym roku wyjątkowo szybko, 28 lutego.


Na czele sztabu organizacyjnego zawodów stanął LLKS "Ziemi Kociewskiej" w Smętowie Granicznym, który przy dużym wsparciu pomorskiego Okręgowego Związku La, Urzędu Gminy w Smętowie Gr., miejscowego GOKSiRu, ZKiW, OSP Smętowo i wielu sponsorów, zapewnił przybyłym wielkie sportowe emocje. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników, rywalizujących w 15 kat. wiekowych, także w ramach biegów towarzyszących "KROSU SMĘTOWSKIEGO". Łącznie sklasyfikowano biegaczy z 33 klubów.

W swoich biegach bardzo dobrze spisali się lekkoatleci z gminy Smętowo. Niespodzianką było uhonorowanie najlepszych zawodników z gminy Smętowo. Radny Powiatu Lech Kolaska oraz Wójt Gminy wręczyli statuetkę i nagrody dla Dagmary Openkowskiej (IV m-ce w kat. dziewcząt z kl. V-VI na 850m) oraz Dawida Went również IV lokata w biegu młodzików na dystansie 1700m. LLKS Smętowo popisał się także wspaniałym występem zdobywając ostatecznie w klasyfikacji klubów miejsce na najniższym stopniu podium z liczbą 97 pkt.! Przed LLKS Smętowo znaleźli się: II m-ce LKS "Braci Petk" Lębork 102 pkt. oraz ULKS "Talex" Borzytuchom - 328 pkt. Dla małego klubu ze Smętowa to naprawdę poważny sukces. Królowa sportu staje się sportową wizytówką gminy Smętowo Graniczne.

Prawdopodobnie w przyszłym roku tereny Smętowa będą miejscem znacznie poważniejszych zawodów. Otóż LLKS Smętowo jest brany pod uwagę, jako organizator makroregionu w biegach przełajowych (międzywojewódzkich mistrzostw w biegach przełajowych, będących zarazem eliminacjami do mistrzostw polski dla juniorów młodszych!).

Wszyscy zawodnicy, opiekunowie i kibice mogli liczyć na ciepły posiłek w wydaniu smakowicie przyrządzonych zup. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach wiekowych (pierwsza VI) wrócili ze wspaniałymi nagrodami rzeczowymi, a w biegu seniorek i seniorów rozdano nagrody pieniężne. Na starcie biegu głównego na 4,5 km stanęło 60 zawodników, seniorów i weteranów, co jest rekordem jeśli chodzi o imprezy biegowe w naszej gminie. Wyniki i galeria zdjęć znajdują się na stronie internetowej klubu www.goksirsmetowo.pl.

Podziękowania za to wspólne przedsięwzięcie składamy:

Wójtowi Gminy Smętowo p. Zofii Kirszenstein oraz wielu pracownikom Urzędu, Prezesowi POZLA w Gdańsku p. Marku Fostiakowi, Wojewodzie Pomorskiemu p. Romanowi Zaborowskiemu, Wicestaroście pow. starogardziego p. Kaziemierzowi Chyła, pracownikom GOKSiR w Smętowie, Prezesowi BS w Smętowie p. Andrzejowi Górskiemu oraz strażakom z OSP w Smętowie.

Zarząd LLKS Smętowo

ZDJĘCIA

Organizatorzy i sponsorzy zawodów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz