niedziela, 14 marca 2010

Zblewo po raz kolejny pokazało na co je stać! - pisze Klaudia Ciesielska

O Gali w Zblewie ukazały się bardzo pochlebne relacje. W tygodniku "Wieści z Kociewia" tytuł tekstu - "Elegancja, styl i szyk" - mówi sam za siebie. A oto jak widzi Galę Klaudia Ciesielska - uczennica I LO w Starogardzie terminująca dziennikarstwo w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie.Dnia 6 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się coroczna gala wręczenia Nagród Wójta przyznawana w trzech kategoriach: społeczno-gospodarczej, kulturalno-oświatowej i sportowej. Wójt gminy Krzysztof Trawicki ze względu na czas kadencji, który dobiega końca, postanowił zrobić wyjątek i w tym roku nagrodzić po dwie osoby z każdej dziedziny. Laureaci tego wyróżnienia musieli wykazać się kreatywnością pomysłów, zaangażowaniem w życie gminy i dobrowolnym wkładem w jej rozwój. W pierwszej kategorii wójt nagrodził Mariusza Tuchlina z firmą "Dekpol" z Pinczyna oraz Andrzeja Skalskiego z Przedsiębiorstwem "Almax" z Bytoni. Strażacka orkiestra dęta z Pinczyna pod batutą Wacława Ossowskiego i ksiądz prałat Zenon Górecki to laureaci z drugiej kategorii. W dziedzinie sportu nagrodę główną otrzymali Janusz Wołoszyn z LZS Pinczyn i Piotr Herold.

Konferansjerka w sposób dowcipny prowadziła całą galę, ale kiedy przyszedł moment na ogłoszenie werdyktu, trzymała wszystkich gości w niepewności.

Atmosfera i przygotowanie spotkania niczym nie ustępowała uroczystościom tego typu w skali kraju.

Wręczanie nagród osobom nominowanym przeplatało się z występami "energetycznego" zespołu Lolek Orkiestra z Zamościa.

Dobry humor artystów rozgrzewał publiczność do czerwoności. Wspólnie śpiewano utwory, które należą do kanonu klasyki: "Dumka na dwa serca", "Hej sokoły", "Nie zadzieraj nosa", ale także utwory pochodzące ze słonecznej Italii na przykład "Felicita", "Tornero", "Mamma Mia" i wiele, wiele innych. Czerwone stroje wokalistów idealnie oddawały ich temperamenty, które przejawiały się w żartobliwych dedykacjach utworów dla publiczności, między innymi dla pani Elżbiety Glazy pani Sylwii Peki.

Po zakończeniu przyznawania nagród na salę wjechał tort, którego sponsorem był Piotr Kropidłowski. Do wójta gminy jako gospodarza spotkania należał zaszczyt pokrojenia pysznego wyrobu cukierników.

Na koniec wszyscy zaproszeni goście udali się na bankiet przygotowany przez Przedsiębiorstwo Państwa Herold, gdzie można było spróbować wyśmienitych wyrobów mięsnych.

Gala Wręczenia Nagród Wójta, dzięki zaangażowaniu wielu osób i ich profesjonalizmowi była przygotowana z dużym rozmachem, a efektu końcowego nie powstydziłby się nikt.

Brawa dla Zblewa za kolejną uroczystość na bardzo wysokim poziomie.

Klaudia Ciesielska

ZDJĘCIA Z IMPREZY - CZ. 1

ZDJĘCIA Z IMPREZY - CZ. 2

ZDJĘCIA Z IMPREZY - CZ. 3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz