poniedziałek, 1 marca 2010

Witamy w Starogardzkim Parku Linowym

Ferie zakończyły się. Pomysł utworzenia parku linowego jako miejsca aktywnego spędzania czasu przez dzieci młodzież i dorosłych sprawdził się znakomicie. Przez 14 dni ferii z parku skorzystało prawie 400 osób. Głównie dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wśród rodziców dzieci korzystających z parku przeprowadziliśmy ankietę, której wyniki załączamy.

W związku z dużym zainteresowaniem parkiem postanowiliśmy kontynuować pomysł i od marca Park będzie dalej funkcjonował na zasadach opisanych w pliku informacje ogólne.

Jacek Barszcz


Witamy w Starogardzkim Parku Linowym. Udało nam się stworzyć miejsce, w którym dzieci wspólnie z rodzicami mogą aktywnie spędzać wolny czas. Aby się u nas bawić, nie trzeba mieć sprzętu ani doświadczenia. Po krótkim przeszkoleniu każdy będzie się tu czuł bezpieczny. Przeszkody linowe, trasy na wysokości, ścianka wspinaczkowa, zjazdy na linach to część atrakcji przygotowanych dla chętnych, którzy nas odwiedzą.

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy niską trasę wspinaczkową z przejściem linowym i zjazdem. Dla osób o większych wymaganiach proponujemy wejście po siatce linowej na wysokość 5 metrów, a następnie przejście po linie, marsz po ścianie i zjazd na 60-metrowej tyrolce. Amatorom wspinaczki proponujemy skorzystanie ze ścianki, której chwyty w trzech kolorach pozwalają na dowolne konfigurowanie trudności wejścia.

Park zaprojektowaliśmy tak, aby szybko można było go rozbudować. Niedługo zaskoczymy was nowymi przeszkodami. Planujemy systematyczną rozbudowę, a 9 podestów umieszczonych na wysokości 5 metrów dają nam sporo możliwości.

Nasz park wyposażyliśmy we wszelkie konieczne środki bezpieczeństwa. Sprzęt asekuracyjny jest atestowany i zgodny z wymaganiami UIAA, a trasy linowe wykonane zgodnie z normami PN-EN 15567 urządzenia sportowe i rekreacyjne - tory linowe w zakresie budowy oraz w zakresie prowadzenia.

Wszystkie zasady posługiwania się sprzętem asekuracyjnym przedstawiane są podczas obowiązkowego wstępnego szkolenia. Po części teoretycznej następuje praktyka - każdy uczestnik szkolenia ćwiczy na specjalnej trasie szkoleniowej.

Oczekujący na wejście do parku mogą na specjalnych stanowiskach ćwiczyć wiązanie podstawowych węzłów asekuracyjnych.

Oferta:

Wejścia indywidualnie w soboty i niedziele od 1000 do 1300 i od 1400 do 1800

Koszt: 10,00 zł /h dla dzieci i dorosłych. (Opiekun dziecka wchodzi bezpłatnie)

Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w ustalonych godzinach w tygodniu

Koszt: 60,00 zł /mc od osoby

Wejścia zorganizowane dla szkół, przedszkoli i zakładów pracy,

imprezy integracyjne, urodziny, kinderbale - cena i termin ustalane indywidualnie.

Godziny otwarcia parku:

Sobota , niedziela 1000 do 1300

1300 do 1400 - przerwa techniczna

1400 do 1800

Co trzeba ze sobą zabrać, aby skorzystać z oferty Parku?

Dokumenty:

Osoby dorosłe powinny posiadać dokument tożsamości i podpisane oświadczenie, którego wzór dostępny jest w Internecie lub na miejscu.

Osoby niepełnoletnie powinny posiadać legitymację i oświadczenie podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów. Oświadczenie dostępne jest w Internecie www.osir.com.pl lub w recepcji hali.

Strój:

Park znajduje się w hali o miękkim bezpiecznym podłożu. Obowiązuje zmienne obuwie sportowe i strój umożliwiający wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz