środa, 10 marca 2010

Przełaje. Medale na Makroregionie, awans na OOM Kazubowskiej!

Do sezonu na bieżni jeszcze 2 miesiące, a w przełajach LLKS Smętowo rozpędził się do tego stopnia, że podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw w biegach przełajowych (zawody dla zawodników woj. kujawsko - pomorskiego i pomorskiego) podopieczni klubu sięgnęli po największy w dotychczasowej dwuletniej historii klubu sukces. Makroregion odbył się 6 marca we Włocławku.Zawody rozpoczęły się od biegu dziewcząt szkół podstawowych, w którym Dagmara Openkowska, mocnym stumetrowym finiszem zapewniła sobie miejsce na trzecim stopniu podium. W tej samej kategorii wiekowej chłopców najlepszy okazał się Przemysław Wawrzonkowski, zajmując VII m-ce. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Piotr Lipski X m-ce, Jedwabnik Dawid XII m-ce, Adrian Kozłowski XIV m-ce.

Dużym wyzwaniem były starty naszych młodzików, którzy również drużynowo walczyli o jak najwyższą lokatę. W dłuższym biegu na 3km Tomasz Kotowski przybiegł na bardzo dobrym V m-cu. Największą niespodzianką zawodów był Dawid Went i Filip Siuda. Obaj prowadzili licznie obsadzoną grupę młodzików w biegu na 2 km. Ostatecznie Went zdobył brązowy medal, a Siuda przybiegł na VI pozycji.

Nie najgorzej spisały się młodziczki w biegu na 1,5 km, w którym Daria Kufta, zajęła VIII pozycję, udowodniając tym samym, że na równi może rywalizować ze starszymi o rok biegaczkami. Dzięki udanym startom młodzików nasz klub sklasyfikowano na IV m-cu spośród 40 biorących udział w zawodach!!!

Nie spodziewaliśmy się, że historyczny udział naszego zawodnika, a w zasadzie zawodniczki,
w Mistrzostwach Polski będzie miał miejsce tak szybko. Awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która 27 marca odbędzie się w Chorzowie, zanotowała Dominika Kazubowska, zajmując w biegu na 2 km wśród juniorek młodszych XI m-ce. Awans zapewniony miała pierwsza 12. Dodajmy, że Dominika także wystartowała ze starszymi o rok zawodniczkami.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

27 marca ekipa LLKS Smętowo wybiera się na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych w Bydgoszczy, by podpatrywać mistrzów i kibicować zawodnikom z Polski.

(kn)

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz