wtorek, 23 marca 2010

Kronika strażacka - 15 - 21.03.2010 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń

za okres 15 - 21.03.2010


1. 16.03.2010 Pączewo droga powiatowa nr 2719 - wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na prawym boku oparty o płot posesji poza pasem jezdni, trzy osoby jadące pojazdem znajdowały się na zewnątrz natomiast jedna osoba przebywała w pojeździe. Karetka pogotowia ratunkowego przyjechała na miejsce razem z zastępami straży. Ratownicy zabezpieczyli teren działań i równocześnie przystąpili do działań związanych z ewakuacją osoby z pojazdu. Mężczyzna w pojeździe był przytomny i uskarżał się na ból lewej nogi. Ewakuowanego mężczyznę przekazano obsadzie karetki pogotowia. Pozostałymi osobami jadącymi w pojeździe zajęła się obsada drugiej karetki pogotowia. Dwie osoby zostały zabrane przez karetki pogotowia do szpitala. Dalsze działania prowadziła Policja. Pojazd nie stwarzał zagrożenia. Działania zakończono.


2. 17.03.2010 Kopytkowo autostrada A1 - pożar samochodu dostawczego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód dostawczy na autostradzie A1 , pojazd objęty był cały pożarem. Na miejscu zdarzenia znajdowały się służby obsługi autostrady. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy OSP podali jeden prąd piany w natarciu na palący się pojazd. Pożar ugaszono.


3. 19.03.2010 Bolesławowo - pożar hali magazynowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano części hali magazynowej objętej płomieniami. Wewnątrz hali znajdowało się składowisko tarcicy dębowej oraz odzież używana. Ratownicy po odłączeniu prądu przez zakład energetyczny podali 4 prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz 1 prąd wody w obronie drugiej części magazynu. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia tlącej się tarcicy oraz odzieży w workach na zewnątrz budynku gdzie przelewano ją wodą do całkowitego ugaszenia. Równocześnie przystąpiono do rozbiórki poszycia dachowego celem dotarcia na tlącej się konstrukcji dachowej. Ratownicy przy użyciu przecinarki spalinowej do stali otworzyli drzwi do pomieszczenia sąsiadującego z pomieszczeniem objętym pożarem celem sprawdzenia czy pożar nie rozprzestrzenił się na część hali drugiego właściciela. Podczas demontażu poszycia dachu części hali, w której miał miejsce pożar, rozebrano również część poszycia hali sąsiadującej celem dotarcia do nadpalonej belki w części kalenicy. Pożar ugaszono.


4. 20.03.2010 Starogard Gd. ul. Lubichowska - kolizja dwóch pojazdów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu Jeden na pasie jezdni ,drugi poza jezdnią. Osoby poruszające się pojazdami były na zewnątrz tych pojazdów. Zabezpieczono teren działań, odłączono zasilanie w pojazdach. Przybyła na miejsce obsada Karetki Pogotowia nie stwierdziła osób poszkodowanych. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd usunięto na pobocze jezdni, którą następnie uprzątnięto z zanieczyszczeń pokolizyjnych. Działania zakończono.


Sporządził: st. ogn. Krzysztof Gapski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz