czwartek, 18 marca 2010

Z POLICJI. WPADŁO 4 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Starogard Gdański, 17.03.2009r.


WPADŁO 4 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW


Wczoraj policjanci z powiatu starogardzkiego zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z zatrzymanych usiadło za kierownicą mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a pozostali wpadli w ręce funkcjonariuszy po tym jak spowodowali kolizje drogowe. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci z powiatu starogardzkiego zatrzymali na drogach aż 4 nietrzeźwych kierowców.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 41- letni mieszkaniec gminy Czersk, którego zatrzymali policjanci z posterunku w Zblewie. Miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Niewiele mniejszą dawkę alkoholu we krwi stwierdzono u 38-letniego rowerzysty, którego zatrzymali policjanci z Lubichowa. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Osieczna ma w swoim organizmie ponad 2 promile.

Kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego zatrzymali funkcjonariusze starogardzkiej drogówki. Okazał się nim 54-letni kierowca volkswagena, który na ulicy Norwida zderzył się z dostawczym mercedesem, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci bez trudu ustalili sprawcę tej kolizji, bo ten pozostawił pokrzywdzonemu swoje dokumenty. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a interweniujący policjanci nałożyli również mandat karny w wysokości 500 zł za spowodowanie kolizji drogowej.

Ostatnim zatrzymanym wczoraj kierowcą był 23-letni mężczyzna, który w Pączewie dachował volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił pasażer rozbitego golfa. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec Starogardu jest nietrzeźwy. Miał on w swoim organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Ponadto interweniujący policjanci ustalili, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania oraz dokumentów od pojazdu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a samochód którym dachował policjanci zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo dwóch z zatrzymanych odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego.


Starogard Gd. dnia 18.03.2010r.


STAROGARD GDAŃSKI - TRZECH ZATRZYMANYCH TRAFI DO ARESZTUMinionej doby policjanci z powiatu starogardzkiego zatrzymali aż 3 poszukiwane osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Dwóch z nich zatrzymali dzielnicowi ze Starogardu, a trzeciego ujęli policjanci ze Skarszew. Jeszcze dzisiaj osoby te trafią do aresztu śledczego.


Wczoraj starogardzcy dzielnicowi oraz policjanci ze Skarszew zatrzymali na terenie powiatu aż 3 poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby.

Do pierwszego zatrzymania doszło około godz. 18.00 w Rywałdzie, gdzie dzielnicowi zatrzymali 45-letniego mieszkańca tej miejscowości.

Niespełna godzinę później funkcjonariusze ze Skarszew zatrzymali 23-letniego mieszkańca Bolesławowa. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że jest on poszukiwany.

Do ostatniego zatrzymania doszło ok. godz. 19.30 w jednym z mieszkań przy ulicy Rzecznej w Starogardzie. Dzielnicowi zatrzymali tam 42-letniego mężczyznę, który tak jak jego poprzednicy poszukiwany był przez policję.

Zatrzymane przez funkcjonariuszy osoby spędziły noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj zgodnie z wydanym przez sąd nakazem zostaną doprowadzone do Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim.

mł. asp. Marcin KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz