poniedziałek, 15 marca 2010

Kronika strażacka - 8.03 - 14.03.2010 r.

Starogard Gdański, 2010-03-15


Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 08.03.2010 - 14.03.2010r.

1. 12.03.2010 r., Starogard Gdański, ul. Kolejowa - pożar budynku
O godzinie 05.24 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do pożaru opuszczonego budynku kolejowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dym wydobywający się z okien i drzwi opuszczonego budynku technicznego PKP. Na zewnątrz budynku znajdowali się świadkowie, którzy twierdzili, że wewnątrz budynku znajdują się 2 osoby. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku i ewakuowali 2 osoby na zewnątrz. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej osobom poszkodowanym i jednocześnie prowadzili działania gaśnicze we wnętrzu budynku. Osoby poszkodowane przekazano przybyłej na miejsce obsadzie karetki Pogotowia Ratunkowego. Dalsze czynności prowadziła Policja. Lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon jednej z osób poszkodowanych, natomiast druga osoba została zabrana do szpitala.

2. 11.03.2010 r., Starogard Gdański, ul. Chopina - wypadek drogowy
O godzinie 22.31 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Starogardzie Gdańskim przy ul. Chopina. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi po czołowym uderzeniu w drzewo. Pojazd znajdował się na jezdni, a osoby poszkodowane przebywały poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce wypadku oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej osobom poszkodowanym (20-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta). Po przybyciu na miejsce Pogotowia Ratunkowego poszkodowanych przekazano obsadzie karetki. Po zakończonych działaniach Policji pojazd załadowano na lawetę pomocy drogowe, a z jezdni usunięto
pozostałości powypadkowe.

3. 13.03.2010 r., Czarna Woda, ul. Okrężna - pożar w budynku mieszkalnym
O godzinie 18.51 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do pożaru w budynku mieszkalnym w Czarnej Wodzie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar na poddaszu budynku gospodarczo-mieszkalnego. Budynek nie był zamieszkany. Wewnątrz nie przebywały żadne osoby. Właściciel odłączył zasilanie energetyczne budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i w aparatach ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze w natarciu na palące się wnętrze poddasza budynku. Następnie rozebrano część nadpalonej konstrukcji dachu
i stropu belkowego. Po całkowitym ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia i zdemontowano nadpalone elementy konstrukcji dachu i stropu.

4. 14.03.2010 r., Kolincz, ul. Polna - pożar budynku mieszkalnego
O godzinie 08.40 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do pożaru
w Kolinczu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali wydobywający się dym z pomieszczenia gospodarczego w budynku mieszkalnym. Właściciel budynku odłączył prąd w rozdzielni elektrycznej. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze: podano prąd proszku na palące się przyłącze energetyczne do budynku. Następnie przewietrzono pomieszczenia budynku.
O zdarzeniu poinformowano zakład energetyczny celem sprawdzenia przyłącza.

5. 14.03.2010 r., droga gminna Koteże - Rokocin - wypadek drogowy
O godzinie 17.45 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego na drodze Koteże - Rokocin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy (Honda Civic) po dachowaniu znajdujący się na poboczu jezdni. Osoby podróżujące znajdowały się znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Zespół karetki Pogotowia Ratunkowego zajął się osobami biorącymi udział w zdarzeniu. Strażacy odłączyli zasilanie w samochodzie i oświetlili teren działań.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz