poniedziałek, 8 marca 2010

Smętowo Graniczne. Rusza remont GOKSiR!

Dnia 4 marca 2010 r. w Urzędzie Gminy nastąpiło uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą - Zakład Budowlany Piotr Górski Świecie na wykonanie zadania: Remont budynku i zakup wyposażenia do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym. Podpisanie umowy dokonał z ramienia ośrodka Dyrektor Karol Nowakowski oraz właściciel firmy budowlanej Piotr Górski ze Świecia.

Wśród obecnych byli: Zofia Kirszenstein - Wójt Gminy Smętowo Granicze oraz
p. Bożena Klofczyńska - Główna Księgowa GOKSiR-u.
Rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi w dniu 8 marca 2010 r., zakończenie ustala się na termin 30 czerwca 2010 r. Poza remontem Ośrodka planowany jest zakup nowego wyposażenia m.in. stoły, krzesła oraz wyposażenie kuchni, tak by stała się ona bardziej funkcjonalna dla naszych mieszkańców.
Są to pierwsze duże pieniądze na modernizację GOKSiRu, który powstał w roku 1975r. Dzięki temu wewnętrzna część zabudowy w dużym stopniu zwiększy standard i jakość pomieszczeń. Dla przypomnienia przedstawiamy zakres robót: wymiana stolarki okiennej
i drzwiowej, wymiana całej instalacji elektrycznej, wymian pieca, remont dachu, remont innych pomieszczeń.
W związku z powyższym informujemy, że w okresie remontu Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym zawiesza działalność w formie wynajmowania pomieszczeń Ośrodka.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym złożył następny wniosek do Lokalnej Grupy Działania Chata Kociewia" o przyznanie pomocy
w ramach konkursu CHK/OWR/1/2009 działania "Odnowa i rozwój wsi". Wniosek uzyskał 40 punktów i jest umieszczony na liście ocenionych operacji do realizacji. Teraz dokumentacja za pośrednictwem LGD zostanie przekazana do Urzędu Marszałkowskiego, skąd oczekujemy na końcowe rozstrzygnięcie naszego projektu, w którego zakres wchodzi: budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wykonanie nowej elewacji, remont zadaszeń do wejść, oraz schodów. Realizację inwestycji planuje się na rok 2011.
Oba remonty będą współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313, 322, 323 "Odnowa i rozwój wsi" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz