poniedziałek, 1 marca 2010

Z Policji. AŻ 8 PIJANYCH KIEROWCÓW. INNE

Starogard Gdański, 01.03.2010r.


ZATRZYMANO AŻ 8 PIJANYCH KIEROWCÓW


Aż 8 nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend starogardzcy policjanci. 4 z nich miało w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od piątku do niedzieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz podległych posterunków zatrzymali aż 8 kierujących, którzy spożywając wcześniej alkohol wsiedli za kółko.

"Rekordzista" miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. W piątkowy wieczór w miejscowości Zielona Góra zatrzymali go policjanci z posterunku w Lubichowie. Patrolujący teren gminy funkcjonariusze zauważyli jadące całą szerokością jezdni audi bez włączonych świateł. Po zbadanie alkomatem kierowcy okazało się, że w jego organizmie jest aż 2,7 promila alkoholu.

Niewiele mniejszą dawkę alkoholu w organizmie, bo 2,3 promila mieli dwaj kierujący z gminy Skarszewy.

Pierwszego z nich policjanci z posterunku w Skarszewach zatrzymali piątkowym porankiem tuż po godz. 05.00. Patrolując teren miasta Skarszewy, przy ul. Kościuszki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena, którego kierujący miał spore problemy z panowaniem nad pojazdem. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że miał w organizmie blisko 2,3 promila. Ale to nie jedyny powód, dla którego nieodpowiedzialny kierowca nie powinien siadać za kółko. 27-latek nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Oprócz tego podczas kontroli nie miał dokumentów pojazdu. Oprócz sankcji za kierowanie w stanie nietrzeźwości, mężczyzna poniesie również konsekwencje za popełnione wykroczenia.

Drugiego kierowcę policjanci ze Skarszew zatrzymali w nocy z piątku na sobotę po godz. 02.00. Podczas patrolowania terenu miasta, przy ul. Gdańskiej zatrzymali do kontroli również volkswagena, którego 39-letni kierujący, także mieszkaniec gm. Skarszewy miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

Natomiast ponad 1,6 promila alkoholu miał mieszkaniec powiatu chojnickiego, który w nocy z piątku na sobotę, również w Skarszewach kierował volkswagenem polo. 25-latek ma już odebrane prawo jazdy za przekroczenie punktów. Mężczyzna został zatrzymany kiedy wyjeżdżał ze stacji paliw.

Każdemu z 8 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących udaremniono dalszą jadę. Teraz staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.


ZATRZYMANY WŁAMYWACZ KRADŁ TAKŻE PRĄDW minioną sobotę policjanci z Lubichowa zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie tamtejszej gminy. Policjanci ustalili, że mężczyzna kradł również energię elektryczną. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę do Posterunku Policji w Lubichowie zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o włamaniu do jego domku letniskowego. Do przestępstwa miało dojść między grudniem 2009 i lutym br. w jednej z miejscowości wczasowych gminy Lubichowo.

Policjanci bardzo szybko wytypowali potencjalnego sprawcę. W mieszkaniu 55-letniego mieszkańca gminy Lubichowo funkcjonariusze znaleźli m.in. skradzione narzędzia i sieci rybackie oraz siekierę. Łączne straty powstałe w wyniku tej kradzieży wyniosły 1.500zł.

Ale to nie wszystko, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Okazało się, że w domu 55-latka brak jest rozdzielni elektrycznej. Po sprawdzeniu piwnicy mundurowi znaleźli prowizoryczne łącza kablowe, które na zewnątrz podłączone były bezpośrednio do przewodów wysokiego napięcia.

Trwa szacowanie strat, jakie mężczyzna spowodował w wyniku kradzieży energii. 55-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzuty. Zatrzymany był już wcześniej karany, m.in. za kradzież z włamaniem.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem oraz kradzieży energii elektrycznej grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Angelika Kreft

Zespół Prasowy

KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz