poniedziałek, 8 marca 2010

OSiR Starogard Gd. Podsumowanie Halowej Piłki Nożnej

W sobotę 6 marca odbyła się ostatnia (9 kolejka) Halowej Ligi Piłki Nożnej, bezpośrednio po rozegranych meczach odbyło się zakończenie ligi.

Mistrzem HLPN 2010 został zespół ROPS. Zwycięzców srebrnych i brązowych medali poznaliśmy dopiero w ostatnim spotkaniu: Klon Klonówka - Troja Kleszczewo, który zakończył się wynikiem 5:3 dla Troji Kleszczewo. Troja Kleszczewo z 4 miejsca w tabeli przesunęła się o dwa miejsca w górę zajmując II miejsce w lidze, natomiast Klon Klonówka spadła z 2 na 3 miejsce. Szanse na 3 miejsce miał także zespół Euro Met, niestety po remisie z ROPS (3:3) przesunęli się z 3 na 4 miejsce w tabeli.

Mistrz ligi- zespół ROPS został także nagrodzony statuetką Fair Play, zespół ten nie otrzymał żadnej żółtej i czerwonej kartki, mimo iż sędziowie rozdali ich trochę w czasie trwania ligi, 28 żółtych i 5 czerwonych kartek. Podczas 45 spotkań trwających od 17 stycznia do 6 marca padło 259 bramek.

Królem strzelców HLPN został Marek Lipnicki z Klon Klonówka, który strzelił 14 bramek, II miejsce w klasyfikacji króla strzelców zajął Karol Cablewski - Sputnik oraz Arkadiusz Zając z ROPS, oboje strzelili po 10 bramek.

Najlepszym bramkarzem został Piotr Jabłonka - ROPS, a wyróżnionym bramkarzem został Rafał Sojka z Klon Klonówka.

Organizator przyznał także nagrody dla wyróżniających się zawodników zespołów zajmujących IV-X miejsca:

Zespół Grajki- Przemysław Neubauer

Zespół Sputnik Kamil Waleczko

Zespół Polpharma S.A. Mirosław Kluge

Zespół Horyzont Radosław Karbowski

Zespół Gres BPH Bobrowski Łukasz Kreft

Zespół Moda Optyk Łukasz Krawczyk

Na uroczyste zakończenie HLPN przybyła Urszula Domachowska - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta, która wraz z organizatorem wręczyła nagrody.

Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom, trzy pierwsze miejsca medale oraz regulaminowe nagrody dla 12 zawodników z zespołu. Zespoły zajmujące od IV do X miejsca dostały piłkę nożną.

Król strzelców, dwaj zawodnicy zajmujący II miejsce w klasyfikacji króla strzelców oraz najlepszy i wyróżniony bramkarz otrzymali statuetkę, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Zawodnicy wyróżnieni w zespołach od IV-X miejsca otrzymali dyplom i nagrodę rzeczową.

Specjalnie na zakończenie HLPN 2010 organizator zaprosił dwóch studentów z Zamościa, Michała Rycaj i Pawła Wierzchowskiego - Mistrzów Polski w Freestyle Football, którzy uświetnili swoimi występami ceremonie wręczenia nagród.

Wyniki z 9 kolejki HLPN 2010 z dnia 6 marca 2010r.

MODA OPTYK- GRES BPH BOBROWSKI 4:2 (Łukasz Krawczyk 3, Krzysztof Jeliński 1; Rafał Grzella, Łukasz Kreft)

ROPS - EUROMET 3:3 (Arkadiusz Zając, Krzysztof Żyjewski, Kacper Siora; Sławomir Kobierzyński, Piotr Marszalec, Szymon Łosiński)

HORYZONT- POLPHRAMA S.A. 3:3 (Radosław Karbowski, Daniel Schalkowski, Mateusz Tkaczyk; Dominik Wróbel, Artur Chwiećko, Jarosław Schalkowski)

GRAJKI-SPUTNIK 8:4 (Wojciech Chyła, Dominik Jakubowski, Łukasz Rona, Krzysztof Neubauer, Przemysław Neubauer 3, Krzysztof Paździerski; Kamil Waleczko, Jacek Wołczak, Kryspin Karnat 2)

KLON KLONÓWKA- TROJA KLESZCZEWO 3:5 (Maciej Gołuński, Adrian Szopiński, Krzysztof Rzepa; Kewin Wesołowski 3, Jarosław Pietrzyk 2)