poniedziałek, 8 marca 2010

Smętowo Graniczne. Dzień Kobiet - klasycznie i kameralnie

7 marca 2010 r. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym skierował zaproszenie do wszystkich pań, tych dużych i tych małych z terenu gminy, na koncert z okazji Dnia Kobiet, który przypada na 8 marca.Święto kobiet to jedyny dzień w roku, w którym świętujemy to, że po prostu jesteśmy. To na kobietach spoczywa obowiązek trudu "życia", nie ujmując wszakże nic mężczyznom, bo przecież też są niezastąpieni, ale to właśnie 8 marca jest nasze święto.

W tym roku zaproponowaliśmy Paniom koncert "Duo Con Fuoco" - skrzypce i wiolonczela. Na skrzypcach zagrała pani Maria Kozłów - Ratke, na wiolonczeli Wioletta Jakimcio.

Repertuar został nakierowany na piosenki o kobietach i dla kobiet, takie jak niezapomniane klasyki Mozarta, J.S. Bacha, "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena oraz nieśmiertelny Walc Barbary z filmu "Noce i dnie". Pewnie nie jednej pani zakręciła się łezka w oku na wspomnienie swojej miłości, "O sole mio - pieśni neapolitańskiej w wykonaniu Solisty Opery Bałtyckiej, pana Stanisława Bednarskiego słuchało się z zapartym tchem.

Po koncercie wszystkie panie zaproszono na słodki poczęstunek przy kawie i herbatce oraz do wspólnego zdjęcia z wykonawcami.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych organizowanych przez nas inicjatywach. Już 27 marca z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy zapraszamy na III Kiermasz Stroików i Palm Wielkanocnych, godz. 14.00, sala ZKiW w Smętowie Gr.

Mariola Jeziorska

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz