środa, 31 marca 2010

Z POLICJI, ZATRZYMANO POSZUKIWANYCH BRACI. INNE

Starogard Gd. dnia 31.03.2010r.STAROGARD GDAŃSKI - ZATRZYMANY ZA ROZBÓJ TRAFIŁ DO POLICYJNEGO ARESZTU

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który wczoraj wieczorem napadł na kobietę i zabrał jej pieniądze. Do zdarzenia doszło na ulicy Konopnickiej. Ujęty w wyniku pościgu sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu. 25-letni mieszkaniec Kociewia odpowie za rozbój. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz.: 19.20 dyżurny starogardzkiej komendy przyjął zgłoszenie o rozboju, w wyniku którego 23-letnia mieszkanka Kociewia utraciła pieniądze. Do napadu doszło na ulicy Konopnickiej.

Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon znajdujący się w pobliżu radiowóz.

Uciekający przed policjantami mężczyzna wbiegł do klatki schodowej jednego z bloków na Os. Kopernika. 25-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego wbiegł na IV piętro i próbował się ukryć. W wyniku podjętego pościgu sprawca tego przestępstwa został zatrzymany.

Policjanci odzyskali także utracone w wyniku rozboju pieniądze. 25-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec powiatu starogardzkiego niebawem usłyszy zarzuty. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpi z wnioskiem o areszt.


NIETRZEŹWY MOTOROWERZYSTA I PASAŻER BEZ KASKU


Policjanci ze Zblewa zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, którego pasażer nie miał założone hełmu ochraniającego głowę. Jak się okazało kierowca kontrolowanego jednośladu był nietrzeźwy. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Niebawem 18-letni motorowerzysta stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia. Mieszkaniec gminy Zblewo odpowie również za nieprawidłowe przewożenie pasażera.

Wczoraj około godz.: 21.50 policjanci patrolujący ulice Zblewa zauważyli jadący od strony Pl. 700-lecia motorower, którego pasażer nie miał założonego hełmu ochraniającego głowę.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej okazało się, że kierujący motorowerem mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali motorowerzyście jego kartę motorowerową oraz udaremnili dalszą jazdę.

Niebawem mieszkaniec gminy Zblewo usłyszy zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 18-latek odpowie za niezgodne z przepisami przewożenie pasażera. Za popełnienie tego wykroczenia taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 100 zł.STAROGARD- ZATRZYMANO POSZUKIWANYCH BRACI


Wczoraj po południu policjanci ze starogardzkiej komendy zatrzymali dwóch ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzn. Jak się okazało byli to poszukiwani przez komornika sądowego bliźniacy. Po ustaleniu aktualnego miejsca pobytu urodzeni tego samego dnia bracia otrzymali od funkcjonariuszy wezwania do stawiennictwa w siedzibie komornika.


Wczoraj o godz.: 18.30 policjanci z Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim zatrzymali aż dwie poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu starogardzkiego.

Jak się okazało w ręce stróżów prawa wpadło dwóch bliźniaków. Bracia byli poszukiwani przez komornika sądowego w celu ustalenia miejsca pobytu.

Urodzone tego samego dnia osoby otrzymały od interweniujących policjantów wezwania do stawiennictwa u komornika.


mł. asp. Marcin Kunka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz