wtorek, 16 marca 2010

Z POLICJI. PO PIJANEMU POJECHAŁ DO SKLEPU PO ALKOHOL I SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ. INNE

16.03.2010r. STAROGARD GDAŃSKI - PO PIJANEMU POJECHAŁ DO SKLEPU PO ALKOHOL I SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego seata, który pijany pojechał do sklepu po alkoholi. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego wpadł w ręce policjantów po tym, jak spowodował kolizję z zaparkowanym pojazdem. Dodatkowo okazało się, że 38-letni mężczyzna posiada orzeczony do września 2011 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Wczoraj około godziny 14:15 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Ciecholewy. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń nietrzeźwy kierowca osobowego seata podczas manewru cofania uderzył w zaparkowanego opla.

Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego pojechał do sklepu aby zakupić alkohol. Podczas cofania seat, którym kierował uderzył w zaparkowany w pobliżu sklepu samochód.

Podczas badania stanu trzeźwości mężczyzny okazało się także, że kierowca seata jest nietrzeźwy. Miał we krwi prawie 3,5 promila alkoholu.

Ponadto okazało się, że sprawca kolizji ma orzeczony do września 2011 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz niestosowanie się do zakazu sądowego. Za popełnienie pierwszego z przestępstw grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do wyroku sądu można trafić za kratki nawet na 3 lata. Ponadto 38-latek odpowie za spowodowanie kolizji.

Starogard Gd. dnia 18.03.2010r.


PIŁ ALKOHOL, ODPOWIE RÓWNIEŻ ZA POSIADANIE MARIHUANY21-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego odpowie za posiadanie marihuany. Mężczyzna pił alkohol w miejscu publicznym, a na widok radiowozu podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że miał przy sobie narkotyk. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 21.40 patrolujący ulicę Kolejową starogardzcy policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który pił alkohol w miejscu publicznym. Na widok mundurowych zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu wbiegł na zaplecze jednego z budynków i ukrył się pod zaparkowanym tam samochodem. W czasie zatrzymania policjanci odnaleźli pod samochodem woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz szklaną lufkę. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

21-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym policjanci nałożyli mandat w wysokości 100 zł.


mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP Starogard Gd.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz