środa, 3 marca 2010

Z Policji. 3 miesiące aresztu dla włamywaczy

3 MIESIĄCE ARESZTU DLA WŁAMYWACZYWczoraj Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn. Pierwszego z nich, 54-latka - w związku z kilkoma włamaniami do piwnic, natomiast drugiego, 52-letniego - podejrzewanego o próbę włamania do samochodu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim postanowił o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch mężczyzn - 54 i 52-latka.

Pierwszy z nich podejrzany jest o kilkakrotne dokonanie kradzieży z włamaniem do piwnic bloków na terenie Starogardu i Skórcza, skąd kradł rowery górskie. Mężczyzna działał w lutym br. Zatrzymali go policjanci z Posterunku Policji w Skórczu kiedy spacerował ulicami tego miasta. Część skradzionego mienia policjanci już odzyskali.

Drugiego natomiast, 52-letniego w miniony poniedziałek zatrzymali starogardzcy dzielnicowi, po tym jak chwilę wcześniej na terenie jednej z prywatnych posesji w Starogardzie usiłował włamać się do zaparkowanego auta. Nie zdążył niczego ukraść, bo wcześniej został ujęty przez właściciela samochodu.

Niedoszły włamywacz miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, po czym postanowieniem Sądu został tymczasowo aresztowany. Zatrzymany był już wcześniej karany za włamania oraz działał w warunkach powrotu do przestępstwa, w związku z czym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Teraz włamywacze staną przed sądem.
Na zdj. starogardzcy dzielnicowi z odzyskanym rowerem


sierż. sztab. Angelika Kreft

Zespół Prasowy

KPP Starogard Gdański


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz