środa, 10 marca 2010

Z POLICJI. KOLEKCJONER BRONI I AMUNICJI. INNE


Starogard Gd. 09.03.2010r.

KOLEKCJONER BRONI I AMUNICJIPistolet, 2 rewolwery oraz 25 sztuk różnego rodzaju amunicji znaleźli wczoraj kryminalni ze starogardzkiej komendy w czasie przeszukania mieszkania 66-letniego mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli broń i amunicję. Niebawem mieszkaniec gminy Skórcz odpowie za jej posiadanie.

Wczoraj kilka minut przed godziną 11.00 kryminalni ze starogardzkiej komendy zapukali do drzwi znajdującego się na terenie gminy Skórcz mieszkania.
Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że w budynku tym ma znajdować się nielegalnie przechowywana amunicja.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli pistolet, 2 rewolwery oraz 25 sztuk różnego rodzaju amunicji. W odkrytej kolekcji znajdowały się zarówno mocno skorodowane pociski, jak i dobrze zachowana amunicja do broni myśliwskiej.

66-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego tłumaczył, że jest kolekcjonerem tego typu przedmiotów, a zebrane eksponaty zbierał latami.

Obecnie śledczy ustalają źródło z jakiego pochodził zabezpieczony arsenał. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty. Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Starogard Gd. dnia 09.03.2010r.

STAROGARD GDAŃSKI - ZNISZCZYLI ROLETY, USŁYSZELI ZARZUTY

Starogardzcy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy w nocy z soboty na niedzielę zniszczyli rolety antywłamaniowe kiosku. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara od roku do 5 lat pozbawienia wolności.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18 i 30-latkowi, którzy zniszczyli metalowe rolety zabezpieczające okna kiosku. Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu.

W niedzielę kilka minut po północy dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że dwóch mężczyzn uszkodziło rolety kiosku. Sprawcy oddalili się. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole.

Dysponujący rysopisem policjanci już po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali 18-letniego mieszkańca Starogardu i 30-latka z Kolincza. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące zniszczenia cudzego mienia. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę 1000 zł.

Starogard Gd. dnia 08.03.2010r.BEZ UPRAWNIEŃ I PO ALKOHOLU KIEROWAŁ HOLOWANYM POJAZDEMPonad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca mercedesa, którego do rutynowej kontroli drogowej zatrzymała drogówka ze Starogardu Gdańskiego. W sobotnie przedpołudnie 37-letni mężczyzna kierował holowanym pojazdem, mimo że nie posiadał prawa jazdy i znajdował się w stanie nietrzeźwym. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Niebawem niechlubny uczestnik ruchu drogowego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym i kierowanie pojazdem bez uprawnień.


W miniony weekend policjant ze starogardzkiej drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej holujące się na ulicy Lubichowskiej samochody. Podczas podjętej interwencji okazało się, że kierowca holowanego mercedesa nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo wyszło na jaw, że 37-letni mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz udaremnił kierującemu dalszą jazdę.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto niechlubny uczestnik ruchu drogowego odpowie za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień. Zgodnie z taryfikatorem za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 500 zł


Starogard Gd. dnia 08.03.2010r.


DZIELNICOWI ODZYSKALI KOSIARKĘ, ZATRZYMANO ZŁODZIEJA I PASERADzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego w miniony piątek odzyskali skradzioną w lutym br. kosiarkę spalinową. Przy okazji funkcjonariusze ujęli pasera oraz mężczyznę, który dokonał kradzieży. Zatrzymani mieszkańcy Starogardu usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Zarówno kradzież, jak i paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek dzielnicowi ze Starogardu zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który ze znajdującego się na prywatnej posesji garażu ukradł kosiarkę spalinową wartą około 500 zł. Po kradzieży mieszkaniec powiatu starogardzkiego sprzedał łup za połowę ceny.

Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze dotarli również do osoby, która zakupiła skradzione w lutym br. urządzenie.

Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Dotyczyły one kradzieży cudzego mienia oraz paserstwa. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi odzyskali także pochodzącą z kradzieży kosiarkę, która niebawem zostanie zwrócona swojemu prawowitemu właścicielowi.


mł. asp. Marcin KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz