poniedziałek, 22 marca 2010

Z POLICJI. NOCNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM PIRATEM DROGOWYM. INNE

Starogard Gdański, 22.03.2010r.

NOCNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM PIRATEM DROGOWYM

W miniony weekend starogardzcy policjanci podczas nocnego pościgu zatrzymali 18-letniego mieszkańca miasta, który chcąc uniknąć kontroli drogowej próbował zgubić zatrzymujących go funkcjonariuszy. Uciekający osobowym renault mężczyzna stwarzał niebezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wymuszał pierwszeństwo na innych kierujących. Ponadto jechał całą szerokością jezdni i wjechał na chodnik próbując uciec między blokami. Gdy został zatrzymany okazało się, że jest nietrzeźwy i posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony piątek kilka minut po godzinie 23.00 policjanci z komendy w Starogardzie Gdańskim podjęli pościg za kierowcą osobowego renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło na ulicy Sikorskiego, gdy patrolujący ulice funkcjonariusze za pomocą sygnałów dźwiękowych i błyskowych nakazali kierowcy zatrzymanie samochodu.

Mężczyzna zamiast zatrzymać auto gwałtownie przyspieszył. Jechał całą szerokością jezdni stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania lub zatrzymywania się. Aby zgubić jadący za nim radiowóz pirat drogowy wjechał na chodnik, gdzie próbował uciekać pomiędzy blokami. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Grunwaldzkiej, gdy po kilkuminutowym pościgu porzucił samochód.

Podczas badania alkomatem okazało się, że 18- letni kierowca jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mieszkaniec Starogardu posiada do grudnia 2011 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Niebawem nieodpowiedzialny mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym i kierowanie pojazdem mimo obowiązującego zakazu sądowego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia natomiast niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Ponadto 18-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnione podczas ucieczki wykroczenia drogowe.


NIETRZEŹWY KIEROWCA CHCIAŁ PRZEKUPIĆ FUNKCJONARIUSZY

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę bmw, który obawiając się utraty prawa jazdy próbował przekupić funkcjonariuszy. 43-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Kierowca niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

Wczoraj około godz.: 3.30 policjanci patrolujący ulice Starogardu zauważyli osobowe bmw, którego kierowca nie potrafił zachować prostoliniowego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd i skontrolować kierowcę.

Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca bmw jest pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W obawie przed utratą prawa jazdy mieszkaniec Tczewa próbował wręczyć funkcjonariuszom 280 zł i obiecał, że jeżeli zostanie puszczony wolno to dowiezie kolejny tysiąc.

Policjanci zabezpieczyli pieniądze, a 43-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie przekupienia funkcjonariuszy - do 10 lat.


POTRĄCIŁ POLICJANTA ABY UNIKNĄĆ KONTROLI DROGOWEJ

W miniony piątek na ulicy Pomorskiej w Skórczu zatrzymywany do kontroli drogowej motocyklista potrącił interweniującego funkcjonariusza i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętego pościgu policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę jednośladu. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie posiadał uprawnień do kierowania oraz dokumentów od pojazdu. Teraz mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie policjanci ze Skórcza otrzymali informację o mężczyźnie, który nie posiada prawa jazdy i jeździ motocyklem. W czasie patrolu na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli odpowiadający opisowi motocykl, który zaparkowany był w miejscu niedozwolonym.

W pewnej chwili do motocykla podszedł mężczyzna, który założył na głowę kask i ruszył w kierunku oczekujących w pobliżu policjantów. Wówczas jeden z policjantów dał kierującemu motocyklem sygnał nakazujący zatrzymanie. Mężczyzna zwolnił, a następnie przyspieszył potrącając funkcjonariusza i odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. W wyniku pościgu mężczyzna został zatrzymany. Wówczas okazało się, że nie ma prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu.

Policjanci zabezpieczyli motocykl na parkingu strzeżonym, a kierowca trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty.

Mieszkaniec powiatu starogardzkiego odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo 46-letni motocyklista otrzymał mandat karny za popełnione wykroczenia drogowe.


mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz