piątek, 5 marca 2010

Z Policji. 3 nietrzeźwych kierowców w Pinczynie. Inne

Starogard Gd. dnia 05.03.2010r.
W PINCZYNIE DROGÓWKA ZATRZYMAŁA AŻ 3 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Wczoraj po południu policjanci z drogówki w niespełna 2 godziny zatrzymali w Pinczynie aż 3 nietrzeźwych kierowców. Ten sam patrol podczas rutynowej kontroli drogowej ujął nietrzeźwego rowerzystę, motorowerzystę oraz kierowcę audi. Funkcjonariusze udaremnili im dalszą jazdę. Niebawem niechlubni uczestnicy ruchu drogowego staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

W niespełna 2 godziny patrol ze starogardzkiej drogówki zatrzymał w Pinczynie aż 3 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Policjanci w białych czapkach podczas rutynowych kontroli drogowych ujęli nietrzeźwego rowerzystę, motorowerzystę oraz kierowcę samochodu osobowego.

Jako pierwszy zatrzymany został 26-letni kierowca audi. Przeprowadzona o godz.: 16.20 na ulicy Semlińskiej kontrola drogowa ujawniła, że kierujący pojazdem spożywał wcześniej alkohol. Podczas badania na trzeźwość okazało się, że ma on w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił w ten sposób swoje prawo jazdy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny za niezgodne z przepisami przyciemnienie szyb samochodu.

Godzinę później ten sam patrol zatrzymał do rutynowej kontroli 61-letniego mężczyznę jadącego motorowerem. Podczas badania alkomatem okazało się, że mieszkaniec Pinczyna kierował jednośladem w stanie nietrzeźwym. W jego organizmie stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu.

Około godziny 17.35 ci sami funkcjonariusze zatrzymali w Pinczynie trzeciego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Tym razem w ich ręce wpadł 34-letni rowerzysta, który zdecydował się na jazdę po pijanemu. Jak wykazało przeprowadzone badanie mieszkaniec tej miejscowości miał promil alkoholu w swoim organizmie.

Policjanci z drogówki udaremnili dalszą jazdę zatrzymanym w stanie nietrzeźwym kierowcom. 26,34 i 61-letni mieszkaniec Pinczyna niebawem usłyszą zarzuty popełnienie przestępstwa drogowego.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym zagrożone jest karą do roku więzienia.


Starogard Gd. dnia 04.03.2010r.STAROGARD GDAŃSKI - WPADŁ ZA KRADZIEŻ, BO ZGUBIŁ KOMÓRKĘ

Policjanci z Lubichowa zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy, który pod koniec lutego br. okradł zaparkowanego na prywatnej posesji opla. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, bo podczas kradzieży zgubił swoją komórkę. Śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Za kradzież cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lutego br. policjanci z Lubichowa przyjęli zgłoszenie o kradzieży radioodtwarzacza samochodowego. Do zdarzenia doszło w nocy 27 lutego br. na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Lubichowo.
Pracujący nad tą sprawą śledczy zabezpieczyli znajdujący się w okradzionym oplu telefon komórkowy. Jak się okazało aparat należał do osoby, która ukradła znajdujące się wewnątrz pojazdu radio.
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Skradzione z opla radio zostało odzyskane. Policjanci przekazali je właścicielowi pojazdu.


mł. asp. Marcin Kunka
Rzecznik prasowy
KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz