sobota, 23 kwietnia 2011

3 KILOGRAMY AMFETAMINY W RĘKACH POLICJI

Ponad 3 kilogramy amfetaminy zabezpieczyli wczoraj dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego. Mieszkaniec Trójmiasta, który posiadał przy sobie taką ilość narkotyku, trafił do policyjnego aresztu po tym jak próbował uciekać przed policjantami. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego odnieśli kolejny duży sukces w walce z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze z tej jednostki zabezpieczyli ponad 3 kilogramy amfetaminy. Z takiej ilości narkotyku można przygotować ponad 6 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości 180 tys. zł. Zatrzymano również 30-letniego mieszkańca Trójmiasta, który posiadał przy sobie zabezpieczone przez mundurowych narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przestępca wpadł na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem nieopodal ogródków działkowych przy ulicy Mickiewicza w Starogardzie Gdańskim. Dzielnicowi, którzy pełnili w tym rejonie służbę, zauważyli idącego z reklamówką mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Podczas pościgu mężczyzna odrzucił na bok trzymaną w ręku foliową torbę. Jak się później okazało, wewnątrz znajdowała się znaczna ilość amfetaminy. 30-letni właściciel tego pakunku został schwytany i noc spędził za kratkami. Mieszkaniec Gdańska usłyszał dzisiaj zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 8 lat więzienia. Mężczyzna został już aresztowany na 3 miesiące.

Warto przypomnieć, że jest to kolejny w tym roku sukces starogardzkich policjantów w walce z przestępczością narkotykową. Pod koniec marca br. funkcjonariusze z tej jednostki zlikwidowali plantację konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości ponad 110 tys. zł. Mieściła się ona na piętrze budynku w miejscowości nieopodal Starogardu Gdańskiego.

MATERIAŁ VIDEO będzie dostępny za pośrednictwem strony KWP Gdańsk na serwisie YouTube LINK http://www.pomorska.policja.gov.pl/serwisb.php?nr=16257

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP w Starogardzie Gdańskim

Biuletyn Informacji Publicznej KPP w Starogardzie Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz