niedziela, 3 kwietnia 2011

MŁODZI-STG. Gdy słyszę HIP-HOP, mam uczucie, że wybuchnę tańcem.

Nazywam się Paula Menczykowska, mam 13 lat, chodzę do Publicznego Gimnazjum nr 4 w Żabnie. Interesuję się muzyką i modą. Moją pasją jest taniec. Ulubiony film - saga "Zmierzch". Nie mam ulubionej książki, gdyż nie lubię czytać;( W przyszłości, w dorosłym życiu, chciałabym zostać księgową albo aktorką. W kole dziennikarskim chcę pisać o modzie i tańcu oraz wiersze i opowiadania.
"ISKRA" to największe zawodowe studio tańca w Polsce. Instruktorzy podczas zajęć potrafią pracować z każdym uczestnikiem oddzielnie, dostosowując stopień trudności figur do umiejętności tancerza. Dzięki tej szkole każdy tancerz może stworzyć swój własny styl.

Studio "ISKRY" w Starogardzie znajduje się w sali Cechu Rzemiosł Różnych,
ul. Rynek 19, wejście od ul. Chojnickiej, tel. 797 594 663.
Bardzo się cieszę, że jest już u nas. To prawdziwa szkoła nauki tańca Hip-Hop. Dzięki temu jest bliżej, a właściwie bliziutko nas i teraz możemy, to znaczy ci, którzy lubią Hip-Hop, się go nauczyć i pokazać, co potrafimy. Gdy pierwszy raz poszłam na te zajęcia, byłam strasznie zaskoczona, jak profesjonalnie i dokładnie można tańczyć Hop-Hop.
Paulina, z uwagi na swój interesujący strój, stała się na początku zajęć dziennikarskich obiektem sesji zdjęciowej Sylwii Stosik. Niestety, wszystkie zdjęcia odbiegają a od pionu:))) Co to za maniera...

Co było na początku? Najpierw robiliśmy sobie rozgrzewkę na przykład przy wystrzałowej piosence Hip-Hopu. Później zaczęły się nieco trudniejsze kroki, ale przecież trudność nie jest problemem - po te się przecież przychodzi, żeby ją pokonać.

Sam taniec wywodzi się z ulicznych pokazów. Tańczy się go na luzie, a ruchy są płynne i - magiczne. Udało nam się wszystkim je opanować. Trzeba było tylko być ruchliwym i chcieć się nauczyć.

Pani, która uczyła nas tańczyć, pokazała, a nawet nauczyła nas paru konkretnych kroków. Nazywają się: Ribok, Stiw Martin, Rodzer Rabi, Smerf, Skejt, Shemrrok, Bart Simspon, Steven Martin, Six steup, Cris Cros. Tego się nie da opowiedzieć. Można to przedstawić na zdjęciach lub na filmie.


W szkole ,,ISKRA" tancerze przykuwają uwagę płynnymi ruchami, gimnastyczną sprawnością i akrobatycznymi figurami. Można spotkać się z tutaj nawet z najbardziej skomplikowanym układem.

Hip-hop błyskawicznie zafascynował sobą tysiące młodych ludzi. W Starogardzie zafascynował setki.
Zdaniem pewniej dziewczyny, która tańczy w szkole tańca ,,ISKRA"", Hip-Hop to ciekawa i interesująca kultura, w której w skład wchodzą cztery niezbędne elementy: rapowanie,dj"ing, breakdance i graffiti, a nie muzyka.

Hip-Hop to taniec, w którym jest dużo luzu i akcentów. Wymaga dużo energii. Liczy się każdy szczegół.
Ważna jest także mimika twarzy i odpowiedni strój. Hip-Hop pozwala wyżyć się do woli i wykorzystać wolny czas.

Klaudia Discher stwierdziła, że Hip-Hop to połączenie różnych form tańca, to nie tylko kultura, ale i odrębny styl muzyczny.


Mówią uczniowie szkoły.

- Do tańca Hip-Hopu ubieram się na luzie, noszę szerokie spodnie, buty, bluzy i niskie czapki.

- Ten taniec nie interesuje tylko chłopaków. Jest w tej szkole wiele dziewczyn, które także wyśmienicie tańczą.
- Naprawdę dużo można tu się nauczyć i osiągnąć. Warsztaty taneczne prowadzone są z najlepszymi instruktorami, znanymi z programów takich jak "Taniec z Gwiazdami" i "You can dance".
- Bardzo dobrze uczą tańca, organizują dodatkowo różne warsztaty z: tancerzami, YCD, oprócz tego są obozy taneczne ;)
- Kocham tańczyć, ponieważ gdy tańczę, czuję, że żyję. To moja pasja! Po prostu gdy słyszę muzykę, mam uczucie, że za chwile wybuchnę tańcem.
- HIP-HOP to nie tylko taniec, TO STYL ŻYCIA!!!

Paulina Menczykowska

Zdjęcia z reklamówki szkołyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz