niedziela, 10 kwietnia 2011

Gminny Konkurs Recytatorski w Pinczynie

"W krainie poezji dziecięcej" - pod tym hasłem odbył się 1 kwietnia 2011r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie kolejny już Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III.

Konkurs ten zaadresowany był jak zwykle dla uczniów wszystkich pięciu szkół gminy Zblewo - z Borzechowa, Kleszczewa, Pinczyna, Zblewa i Bytoni, a zorganizowały go nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Hanna Burczyk, Beata Trygalska, Beata Galikowska i Bożena Nadolska.


Wśród widowni występy uczniów podziwiali: wójt gminy Zblewo Krzysztof Trawicki, proboszcz parafii Pinczyn, ksiądz Mieczysław Bizoń oraz dyrekcja szkoły w Pinczynie: pani dyrektor Iwona Loroch oraz pani wicedyrektor Alicja Przybylska.

Uczniowie w tym roku zaskoczyli słuchaczy wysokim poziomem recytacji, a niektórzy z nich przedstawili iście aktorskie zdolności.

Jako pierwsi zaprezentowali się pierwszoklasiści, następnie uczniowie klas drugich i trzecich. Każdy z uczestników przedstawił dwa przygotowane przez siebie utwory polskiej poezji dziecięcej. Nie zabrakło twórczości J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej, D. Gellner. Jury nie miało łatwego zadania. W jego składzie zasiadły trzy panie: Elżbieta Prześrut-Prądzińska - nauczyciel języka polskiego ze szkoły w Pinczynie, Krystyna Olszowa - wicedyrektor ZSP w Kleszczewie oraz Ewa Ciecholewska-Licau ze szkoły w Zblewie.

W czasie trwania obrad jury uczniowie klasy IIa zaprezentowali publiczności przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek", które przygotowali wraz z wychowawczynią, panią Grażyną Pellowską.

Po przedstawieniu ogłoszony został oczekiwany przez wszystkich werdykt jury, a pani dyrektor wraz z panem wójtem wręczyli wszystkim nagrody i wyróżnienia. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce - Sandra Weyer (SP Borzechowo)

II miejsce - Kornelia Fabich (SP Kleszczewo)

III miejsce - Marta Klein (SP Pinczyn)

W kategorii klas drugich:

I miejsce - Marta Dobosz (SP Pinczyn)

II miejsce - Julia Kamysz (SP Zblewo)

III miejsce - Dominika Plona (SP Kleszczewo)

W kategorii klas trzecich:

I miejsce - Kacper Grabowski (SP Zblewo)

II miejsce - Julia Kubik (SP Pinczyn)

III miejsce - Michalina Burczyk (SP Kleszczewo)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Na koniec zaproszeni goście, a także uczestnicy oraz ich opiekunowie udali się na słodki poczęstunek. Przy stole dzieci szybko zapomniały o rywalizacji i snuły już plany na przyszłoroczny konkurs.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz