niedziela, 3 kwietnia 2011

LLKS Smętowo – przełajowe sukcesy na krajowej arenie

W pierwszą sobotę kwietnia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych. Zawody rozegrały się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy - Myślęcinku, na trasie Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych "Bydgoszcz 2010". Startujący młodzi sportowcy z LLKS Smętowo Graniczne zajmowali miejsca w pierwszych dziesiątkach, a w punktacji klubowej LLKS Smętowo zajęło X m-ce w wśród najlepszych klubów z całej Polski na 147 sklasyfikowanych!

Jedną z liczniejszych ekip reprezentujących nasze województwo stanowił team ze Smętowa Granicznego. Aż czterech zawodników, w tym dwóch medalistów, rozegranych niedawno właśnie w Smętowie eliminacjach do tej imprezy, wystartowało w tej najważniejszej imprezie sezonu przełajowego dla juniorów młodszych. Na każdym z dystansów udział wzięło po 100 najlepszych biegaczy i biegaczek z całego kraju.

Lekkoatleci LLKS-u spisali się rewelacyjnie będąc nie tylko w czołówce najlepszych zawodników kraju, ale będąc też najlepszymi zawodnikami na swoich dystansach z pomorskiego w biegu na 2km dziewcząt i 3km chłopców. Najlepiej spisał się Dawid Went w biegu na 3km, który zajął VI m-ce, mając niewielką stratę do premiowanego medalem podium. Był to najliczniejszy bieg, który ukończyło 114 biegaczy.

Wśród dziewcząt w biegu na 2km bardzo dobrze pokazała się Kinga Mollus, która osiągnęła X m-ce, meldując się na mecie także jako najlepsza z Pomorza. Tym samym zapewniła sobie jako kolejny zawodnik LLKS Smętowo miejsce w pomorskiej kadrze. Swój wynik z roku ubiegłego, poprawiła znacząco Dominika Kazubowską na 3km. Przed rokiem
w Chorzowie zajmowała 69 lokatę. W Bydgoszczy ukończyła bieg na świetnym 29 miejscu.

Swój udział w zawodach do udanych zaliczyć może także Wojciech Braun. Mimo urazu i infekcji wirusowej, które prześladowały go przez ostatnie 4 tygodnie, zawodnik zajął premiowane punktem 68 miejsce, optymalne do aktualnej dyspozycji.

Czteroosobowa reprezentacja Smętowa Granicznego wywalczyła wspomniane X m-ce w klasyfikacji klubowej z dorobkiem 15 punktów i małą stratą do III m-ca. Zwyciężył klub KS AZS Olsztyn (22 pkt.) przed KS Podlasiem Białystok (20 pkt.) oraz KKS Victorią Stalowa Wola (20 pkt.). Nasz kociewski klub ze Smętowa Granicznego był natomiast najlepszy wśród pomorskich zespołów. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.pzla.pl..

Sukces smętowskich lekkoatletów jest tym bardziej znaczący, z tego względu, że trójka zawodników rywalizowała ze starszymi o rok sportowcami. Went przybiegł jako pierwszy wśród młodszych roczników, co jest bardzo dobrą prognozą na tegoroczne
i przyszłoroczne starty na bieżni i w kolejnych biegach przełajowych. Serdeczne gratulacje dla zawodników.

Warto wspomnieć, że w najbliższą sobotę (9kwietnia) w Człuchowie odbędą się Wojewódzkie Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada w biegach przełajowych. Start w biegach ma zapewniony aż 8 zawodników LLKS Smętowo, którzy reprezentować będą swoje szkoły. Tutaj także liczymy na wysokie lokaty. Powodzenia.