wtorek, 12 kwietnia 2011

Wojewódzka Gimnazjada w przełajach - Gimnazjum Smętowo wygrywa!

Dokładnie tydzień po starcie podczas OOM w Bydgoszczy, 9 kwietnia w Człuchowie, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Wojewódzka Gimnazjada i Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach prawo startu miało po pięciu zawodników z każdego powiatu w każdym z biegów.


Dzięki wspaniałym startom uczniów ZKiW, Gimnazjum w Smętowie zwyciężyło w klasyfikacji szkół. Po ubiegłorocznym sportowym sukcesie w biegach przełajowych, kiedy to sztafeta chłopców (10x1km) jesienią zdobyła srebrny medal w Garczynie, zwycięstwo w Człuchowie można zaliczyć do największych w historii Zespołu Kształcenia i Wychowania im. Ks. Pawał Szynwelskiego w Smętowie Granicznym..W imprezie wzięła udział ekipa powiatu starogardzkiego wyłoniona w zawodach powiatowych, które odbyły się jesienią ubiegłego roku w Skórczu. Najliczniejszym zespołem byli smętowscy biegacze. Start zapewniło sobie aż 8 zawodników LLKS Smętowo, którzy tym razem reprezentowali swoje szkoły, odnosząc kolejne bardzo duże sukcesy szczególnie dla Zespołu Kształcenia i Wychowania w Smętowie Granicznym.

Świetną postawę zaprezentował Dawid Went w biegu na dystansie 1500 m zajmując drugie miejsce wśród gimnazjalistów. Dwa medale dla powiatu starogardzkiego i swoich szkół wywalczyły gimnazjalistki na 1000m, Natalia Dzienniak - srebro, tym razem startującą
w barwach Lubichowskiego Gimnazjum oraz Kinga Mollus - brązowy medal, uczennica ze Smętowa Granicznego. Na uwagę zasługują także wysokie miejsca pozostałych uczniów smętowskich szkół: Tomasz Kotowski - VIII m-ce w biegu gimnazjum, Dawid Jedwabik - VIII m-ce w kat. szkół podstawowych, Wojciech Braun oraz Daria Kufta - oboje zajmowali XI m-ca w kat. gimnazjalnej, Dagmara Openkowska - XVIII lokata, Filip Siuda XX m-ce oraz Michał Grotha XXI m-ce. Nasza licealistka, uczennica I klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu - Dominika Kazubowska w silnej stawce zajęła bardzo dobre XIV m-ce.

Sezon biegów przełajowych za nami. Podsumowując starty, należy podkreślić znaczący postęp i systematyczną progresję wszystkich zawodników. Sześć medali imprez mistrzowskich świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu fizycznym i formie, która "błysnęła" na docelowej imprezie, jaką była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Należy także zauważyć, że niemalże wszyscy podopieczni LLKS-u rywalizują w tym sezonie ze starszymi o rok zawodnikami. Wszystkie założenia szkoleniowe zostały w pełni zrealizowane, więc optymistycznie rozpoczną się przygotowania do startów na bieżni.

W okresie Świąt Wielkanocnych trójka reprezentantów LLKS Smętowo odbędzie zgrupowanie kadry wojewódzkiej juniorów w ośrodku szkoleniowym w Szklarskiej Porębie. Powołanie otrzymało czterech podopiecznych LLKS-u, jednak w obozie udział weźmie trójka lekkoatletów - Kinga Mollus, Dominika Kazubowska oraz Wojciech Braun. Dla dziewcząt będzie to pierwszy pobyt na zgrupowaniu z najlepszymi juniorkami Pomorza.

Następnym startem dla naszych zawodników będą biegi uliczne odbywające się na terenie całego Pomorza w dniu 17 kwietnia. Szykuje się bardzo intensywna niedziela. Zawodnicy staną na starcie w Kwidzynie, Żukowie oraz Barłożenie. Wszystkim gorąco kibicujemy.

LLKS Smętowo Graniczne

Foto:

Monika Apostołowicz

Karol Nowakowski

ZDJĘCIA

Dawid Went biegnący po lewej stronie cały dystans pokonał w jednym bucie..

.Kinga Mollus z Natalią Dzienniak na podium podczas Gimnazjady w Człuchowie.

Medaliści - Dawid Went, Natalia Dzienniak, Kinga Mollus i pozostali biegacze z trenerami.

Went na podium - dekoracja 1,5km.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz