niedziela, 10 kwietnia 2011

III GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "WESOŁE NUTKI" W ZBLEWIE

Już po raz trzeci mieliśmy okazję spotkać się wspólnie na Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej "Wesołe Nutki". Przegląd zorganizowany został przez Gminne Przedszkole w Zblewie. Celem Przeglądu jest prezentacja i promocja piosenki dla dzieci oraz prezentacja dorobku artystycznego przedszkolaków, inspirowanie do poszukiwania nowych form zainteresowań artystycznych, stwarzanie okazji do poznawania możliwości wokalnych małych artystów, popularyzacja piosenek o tematyce przedszkolnej, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej, rozbudzanie uczucia radości i świetnej zabawy.

W Przeglądzie wzięły udział dzieci z Przedszkola w Pinczynie, Przedszkola w Zblewie, Szkoły Podstawowej w Borzechowie, Kleszczewie i Zblewie. Cała sala kinowa GOK-u wypełniona była widzami. Dzieci zaprezentowały 18 utworów o tematyce przedszkolnej. Jako pierwsze rozpoczęły ten coroczny Przegląd "Małe Kociewiaki" w piosence "Szyber" z Gminnego Przedszkola w Zblewie. Uroczystość odbywała się w trzech etapach: dzieci młodsze 3-4-letnie; w tej kategorii wystąpiła Marysia Niesiołowska, najmłodsza uczestniczka Przeglądu w piosence "Uwaga - czerwone światło", po niej Paulina Stobba i Ewa Jędrzejewska w piosence "Dżungla", jako trzecia zaprezentowała się Nina Grzeszkiewicz w piosence "Parasol dla kota". Wszystkie z wymienionych dzieci były przebrane odpowiednio do utworu. Kolejna grupa to 5-latki. W tej kategorii zaprezentowano osiem utworów. Jako pierwsze zaśpiewały Agatka Bielińska i Natalia Reszka w piosence "Myszka biała", Natalia Łangowska w piosence "Wkrótce wiosna", Mikołaj Herold i Kamil Bednarski w piosence "Dobry dzień", Tymoteusz Dembicki "Moja Planeta", Agnieszka Klein i Karolina Brodka w piosence "Spacer po dywanie", Patrycja Paprocka "Liczenie kukułki", Marta Jankowska, Agnieszka Tomana oraz Marcelina Jabłońska w piosence "Piosenka o mojej rodzinie", Lucyna Bednarska i Oliwia Ossowska "Podajmy sobie ręce". Trzecia grupa do dzieci najstarsze 6-latki. W tej kategorii wiekowej jako pierwszy wystąpił Oskar Cabaj w piosence "Auto na sznurku", następnie Weronika Rogaczewska wraz z Klaudią Kosiedowską "Wiewióreczka", Zosia Kropidłowska i Martynka Czapla w piosence "Wiosenny spacer", Julia Wika "Biedroneczki", Natalia Wróblewska i Weronika Ćwiklińska w piosence "Strojnisia mała". Jako ostatnia wystąpiła Kinga Drawska w piosence "A ja wolę moją mamę" z Gminnego Przedszkola w Zblewie. Po zaprezentowaniu wszystkich przygotowanych przez dzieci utworów Pani Dyrektor Beata Cyrson wraz z organizatorami Justyną Dorawa i Joanną Martin wręczyła pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze. Podziękowała uczestnikom za wspaniałe prezentacje i dobrą zabawę.

Serdeczne dziękujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu za możliwość spotkania się w tak licznym gronie i świetnej zabawy, a opiekunom i wychowawcom dzieci za przygotowanie uczestników. Bardzo dziękujemy nauczycielkom z Przedszkola w Pinczynie - Pani M. Loroch, A. Wiśniewskiej, R. Jodko, W. Grobelnej, nauczycielkom z Przedszkola w Zblewie - Pani K. Dembickiej, M. Marks, J. Wesołowskiej, nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej w Zblewie - Pani E. Damaszk, W. Herold, nauczycielce ze Szkoły w Borzechowie - Pani T. Czubek, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej w Kleszczewie - Pani W. Kujach. Przegląd Piosenki Przedszkolnej stał się stałym punktem w pracy zblewskiego przedszkola. Dzięki temu spotkaniu placówki gminy Zblewo miały możliwość zintegrowania się i zaprezentowania w środowisku.

Justyna Dorawa i Joanna Martin

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz