środa, 13 kwietnia 2011

POsadźmy las. POpowiatu starogardzkiego organizuje akcje proekologiczne


Rok 2011 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Lasów, którego główne hasło brzmi "Las dla ludzi". Jest naprawdę wiele powodów dla których trudno przecenić znaczenie lasów dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. To właśnie lasy często wymieniamy zaraz po jeziorach jako największą atrakcję turystyczną Kociewia. Zresztą słusznie.
Platforma Obywatelska powiatu starogardzkiego od kilku lat organizuje akcje proekologiczne, najczęściej z ogromną pomocą Nadleśnictwa Lubichowo. W ostatnią sobotę właśnie tak było. Już przed dziewiątą rano, mimo porywistego wiatru, do lasu wyruszyła grupa licząca około 20 członków i sympatyków PO oraz młodzież ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Zadaniem, które sobie postawili, było posadzenie około 2 tysięcy sadzonek dębów i buków wyhodowanych w Szkółce Leśnej Drewniaczki.

- Tak często korzystamy z dobrodziejstw naszych kociewskich lasów, że nadszedł czas, żeby zrobić coś konkretnego dla naszej przyrody. Stąd pomysł dzisiejszej akcji, która jest równocześnie świetną okazją do integracji i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - powiedziała Anna Bojahr, główna organizatorka akcji z ramienia Platformy Obywatelskiej. Nie byłoby jednak sadzenia lasu bez pomocy Nadleśnictwa Lubichowo z jego szefem Bronisławem Szneiderem oraz leśniczym Andrzejem Plutowskim. Posadzenie lasu zostało upamiętnione tabliczką, którą przygotowano specjalnie na tę okazję. Całe przedsięwzięcie skończyło się ogniskiem, kiełbaskami i grochówką, które, po dobrej robocie, w pachnącym wiosną lesie smakowały wyjątkowo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz