niedziela, 29 czerwca 2014

ALINA JELEŃ. "ZNIEWOLENI SMAKIEM POMORZA" - kolejny oryginalny pomysł Stowarzyszenia Kobiety K


ALINA JELEŃ. "ZNIEWOLENI SMAKIEM POMORZA" - kolejny oryginalny pomysł Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty KociewiaStowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia już od 6 lat bardzo aktywnie promuje i rozpowszechnia tradycje Pomorza. Tym razem rozpoczynamy realizacje zadania "ZNIEWOLENI SMAKIEM POMORZA - kuchnia kociewska i kaszubska w krajobrazie", przy współfinansowaniu Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Przedstawicielki Kociewia i Kaszub w liczbie 30 osób wezmą udział w spotkaniu z regionalistą, miłośnikiem pomorskiej kuchni - poznają historię jadła na Pomorzu, znaczenie symboliczne pomorskich potraw oraz stworzą wspólnie listę potraw z przepisami związanymi z najbardziej charakterystycznymi miejscami na Pomorzu.Ponadto wspólnie wytypujemy łatwe do przyrządzenia pomorskie dania do specjalnego działu w książce pt," Pomorska kuchnia dla cudzoziemca". Z najciekawszych pomorskich przepisów Kociewia i Kaszub opracujemy merytorycznie, zredagujemy publikację pn. "ZNIEWOLENI SMAKIEM POMORZA - kuchnia kociewska i kaszubska w krajobrazie". Album będzie składał się z prezentacji Pomorza: regionu Kociewia i Kaszub w wersji polsko-angielsko-rosyjsko-niemieckiej, przepisów najciekawszych dań oraz specjalnego działu z przepisami dla cudzoziemców również w wielojęzycznej wersji. Publikacja zostanie wzbogacona zdjęciami z przyrządzania poszczególnych potraw na tle pomorskiego krajobrazu (np. Kociewianka przyrządza żurawinówkę na tle Borów Tucholskich czy Kaszubka potrawy z ryb na brzegu morza). Z pewnością tak przygotowana publikacja pozwoli poznać i samodzielnie przygotowywać najciekawsze dania pomorskiej kuchni przez ludzi w całej Polsce i za granicą.

Spotkanie, "kulinarna burza mózgów", inicjujące realizację naszego zadania, odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2014 roku o godz. 16 w świetlicy wiejskiej w Koteżach. Jeśli masz, robisz oryginalne, proste potrawy naszych babć, to zapraszamy do nas.

Więcej szczegółów na temat projektu "ZNIEWOLENI SMAKIEM POMORZA - kuchnia kociewska i kaszubska w krajobrazie" można uzyskać u Prezes Stowarzyszenia 606 643 999.

Alina Jeleń


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz