sobota, 7 czerwca 2014

"My Nie Gryziemy" w Starogardzie amerykańską ciężarówką!


Już od 13 do 15 czerwca w Starogardzie Gdańskim obok Centrum Handlowego Kociewie na ul. Lubichowskiej 14 stanie wielka, amerykańska ciężarówka marki Freightliner. Podróżują nią wolontariusze Fundacji Ewy Naworol w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "My Nie Gryziemy" skierowanej do dzieci i młodzieży oraz dorosłych właścicieli i miłośników zwierząt.
Szkolenia w Starogardzie Gdańskim będą rozpoczynać się o każdej pełnej godzinie 13 czerwca (w piątek) w godz. od 9 do 15, a kolejno 14 i 15 czerwca (sobota, niedziela) w godzinach od 10 do 17. Otwarte, darmowe prelekcje edukacyjne dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami oraz porady dla dorosłych właścicieli czworonogów. Partnerem akcji jest sklep Carrefour.
Jak działa zwierzęcy instynkt? Jak interpretować mowę ciała zwierząt? Jak karmić swojego pupila? Jak chronić się przez pogryzieniami? Tego właśnie dowiedzą się najmłodsi uczestnicy w czasie szkolenia. Dodatkowo dzieci będą miały okazję posłuchać o czynnikach wpływających na zdrowie i długie życie pupili, o potrzebie dobrego traktowani zwierząt, właściwej pielęgnacji i odpowiednim żywieniu a także o konieczności zachowania czystości podczas spacerów z psem. Na wszystkie dzieci, które wezmą udział w szkoleniach czekają książeczki edukacyjne, drobne upominki oraz mnóstwo dobrej zabawy!
Wolontariusze fundacji oraz eksperci będą udzielać darmowych porad dotyczących behawiorystyki zwierząt, właściwego żywienia, adopcji czworonoga, właściwego doboru rasy szczeniaka oraz wielu innych obszarów obcowania ze zwierzętami. Odwiedzający nas miłośnicy zwierząt z pewnością będą mogli czuć się w pełni bezpieczni i w większym stopniu zrozumieją to, co chcą im przekazać czworonożni przyjaciele. Serdecznie zapraszamy! Przemek Corso

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz