piątek, 13 czerwca 2014

ZDERZENIE 2 AUT ZAKOŃCZONE POTRĄCENIEM PIESZYCH, ZATRZYMANY ZA ROZBÓJ TRAFIŁ DO POLICYJNEGO ARES


Policjanci ze Skarszew wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki wydarzył się przedwczoraj po południu na drodze powiatowej prowadzącej ze Skarszew do Starogardu Gdańskiego. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący volkswagenem transporterem najechał na tył jadącego w tym samym kierunku golfa oraz potrącił znajdujących się w pobliżu pieszych. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przedwczoraj około godziny 12.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczyły dwa samochody oraz idące poboczem kobiety z dwójką dzieci. Do zdarzenia doszło na drodze prowadzącej ze Skarszew do Starogardu Gdańskiego.
Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, kierujący volkswagenem transporterem jadąc od strony miejscowości Skarszewy najechał na tył jadącego w tym samym kierunku golfa, a następnie zjechał na prawe pobocze, gdzie potrącił pieszych idących w kierunku Skarszew.
Potrącona mieszkanka powiatu starogardzkiego oraz jej 2 i 5 - letni synowie trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który jest podejrzewany o spowodowanie tego wypadku.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci ze Skarszew zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został przekonwojowany do starogardzkiej komendy. Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj po południu policjanci z Posterunku w Skarszewach otrzymali wezwanie na interwencję domową. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny natychmiast skierował w ten rejon znajdujący się w pobliżu radiowóz.
Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce zauważyli wybiegającego z budynku mężczyznę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu okazało się, że legitymowany 44-latek chwilę wcześniej obrabował zamieszkującą w tym budynku kobietę. Sprawca wyrwał kobiecie z rąk torebkę z pieniędzmi i opuścił mieszkanie.
W wyniku natychmiastowej interwencji sprawca tego przestępstwa został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Pokrzywdzona w wyniku rozboju kobieta odzyskała skradzione pieniądze.

Wczoraj 44-latek został przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzuty. Za kradzież z użyciem przemocy kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.
asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz