piątek, 13 czerwca 2014

Jutro jest… wtedy pochylisz się nad sobą" - JAROSŁAW WAJK


Dnia 3 czerwca w GOK-u w Zblewie odbył się recital pt. "Jutro jest… wtedy pochylisz się nad sobą", przygotowany przez Jarosława Wajka instruktor terapii uzależnień, wokalistę legendarnego zespołu "OddziałU Zamkniętego", a także twórcy grupy BOGU, w której w muzycznych działaniach aktywnie uczestniczą oprócz zawodowych muzyków osoby niesłyszące i niedosłyszące (grupa istnieje od 2000 roku).

2010 rok to rozpoczęcie współpracy Jarka z gitarzystami: Ryszardem Sygitowiczem (m. in.: Perfect, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, a obecnie, oprócz projektu z Jarkiem, Giganci Gitary i Markowski & Sygitowicz) oraz z Andrzejem Urnym, gitarzystą (m.in.: Dżem, Perfect, Young Power, Krzak), z którymi zagrał bardzo obiecujące koncerty i planuje dalsze.
Od września 2013 występuje gościnnie w koncertach Oddziału Zamkniętego z okazji 35-lecia istnienia zespołu.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum ze Bytoni, Borzechowa, Pinczyna i Kleszczewa Kościerskiego.Znany wokalista, kompozytor, autor tekstów, nawiązując do własnych przeżyć, śpiewał i opowiadał o swoich ciężkich doświadczeniach, sławie i walce z nałogiem. Mówił i śpiewał nie tylko o tym, czym jest uzależnienie i jaka jest cena wejścia w "piekło nałogu", w "sztuczny raj", ale wskazywał, gdzie szukać drogi wyjścia z problemu. Ochroną i drogą wyjścia z nałogu są trzy czynniki: osobista chęć zmiany, miłość ze strony bliskich, wybaczenie sobie samemu oraz wiara i kontakt z Bogiem. Mówił również o ciemnej stronie show-biznesu, o tym, że sława to nie tylko pieniądze i uwielbienie, to także zawiść i zepsucie.
(b)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz